Florbal je týmový sport a právě proto, aby hráči podpořili týmovost a zároveň zdravou soutěživost, vymysleli trenéři novou výzvu pro všechny své svěřence. V rámci pravidelných tréninků budou hráči bojovat za svůj tým o zajímavou výhru. 
Protože běh patří k více či méně oblíbeným činnostem v rámci tréninku, rozhodli se trenéři pravidelnou aktivutu ozvláštnit. Hráči jednotlivých kategorií budou shromažďovat výsledky z běhání a sbírat důležité kilometry pro svůj tým. Ty se totiž budou sčítat a na konci necelých tří týdnů výzvy pomohou k vyhodnocení nejúspěšnějšího týmu. Ten, který naběhá nejvíc kilometrů, získ zajímavou odměnu. 

ZÁKLADNÍ PRINCIP TÝMOVÉ SOUTĚŽE

1. Cílem soutěže je motivovat hráče jednotlivých družstev k cílené samostatné pohybové aktivitě v době bez klubových tréninků.

2. Podstatou soutěže je evidence uběhnutých vzdáleností jednotlivých hráčů daného družstva.

3. Pro absolvování běhu nejsou limitující žádná pravidla – evidována je každá uběhnutá vzdálenost, která je hráčem doložena.

4. Pravdivost uvedených údajů klade důraz na morální hodnoty hráčů a trenéři jednotlivých družstev by měli hráče v tomto principu usměrňovat.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA TÝMOVÉ SOUTĚŽE

1. Soutěží se ve dvou kategoriích společných pro mužskou i ženskou sekci: přípravka – mladší žáci/žákyně a starší žáci/žákyně – muži/ženy

2. Za každou kategorii je 1 vítěz, který získá cenu pro celé družstvo (bude překvapením jakou)

3. Soutěž probíhá od pátku 24. 4. 2020 do 14. 5. 2020

4. Vítězové budou vyhlášeni 15. 5. 2020

Povedou si lépe muži či ženy, respektive chlapci či děvčata? To se dozvíme 15. května. Průběžné výsledky ale bude klub pravidelně zobrazovat na svých sociálních sítích.