Přitom zápas nezačal vůbec špatně. První třetina byla velmi vyrovnaná. Ve třetí minutě jedna z domácích florbalistek utekla sama na branku, ale míček napálila do brankářky Nikoly Dlouhé. O několik okamžiků později se Chodov dostal do vedení. Markéta Prontekerová potrestala olomouckou chybu a otevřela skóre. To se už do konce dvacetiminutovky nezměnilo. Olomouc předvedla jednu nádhernou akci, do které se zapojilo všech pět hráček v poli, ale zakončující Eva Řeháková brankářku Pražanek nepřekonala.

Vstup do druhé periody byl ale velmi špatný, a tím se utkání taky zlomilo. Ve druhé minutě dostala parádní pas do běhu Vanessa Rebecca Keprtová a vsítila. Jen o dvě minutky později ji napodobila Magdaléna Plášková střelou ze zášvihu. Náskok Chodova pak v čase 35:39 zvýšila Eliška Trojánková. Olomouc mohla snížit z přesilovky, tu ale nevyužila, a naopak soupeři po chvíli početní výhodu sama nabídla. A ten trestal. Padesát vteřin do konce druhé třetiny se prosadila ještě znovu Plášková.

Na 6:0 už opět v začátku poslední části upravovala Kristína Belicová, která dostala pas už před prázdnou branku. Několik střel soupeřek následně pochytala Nikola Dlouhá. I přesto ji ale za záda do konce utkání prošly ještě dva míčky. V 55. minutě dokázala dorazit míček ze vzduchu do svatyně hostů Plášková, která tak zkompletovala hattrick. Ze vzduchu se o minutu a půl později prosadila také Keprtová, která tak dala skóre konečnou podobu.

„Nám k úspěchu chybělo to, co nám chybí proti všem mančaftům z top čtyřky. Víc se prosazovat. Dnes tam byly nějaké břevna a tyčky, gólmanka soupeře vytáhla několik těžkých zákroků. V únavě je to těžké, se prosadit a ohrozit branku. Když víceméně šedesát minut bráníte, nebo jste pod tlakem a snažíte se eliminovat kvalitu soupeře, je pak daleko těžší se ve finální fázi na zakončení soustředit. My jsme za první třetinu měli asi i více gólovek, než domácí. Jenže pak jsme jim darovali laciné góly, oni odskočili a už se to dohrávalo tak, jak každý čekal,“ shrnul nepovedené utkání trenér Olomouce Radek Řehák.

Ženy jsou tak nyní v ligové tabulce po šestnácti utkáních na šesté pozici. Vybojovaly zatím pětadvacet bodů. Na pátou Bohemku ztrácí tři body, zatímco na sedmé Pathers mají šestibodový náskok. Příští utkání hrají v neděli 9. ledna doma proti Tatranu Střešovice.