I když se může zápas zdát podle výsledku jednoznačný, olomoucké hráčky Chodovu značně komplikovaly cestu za vítězstvím. Po úspěšné první třetině, ze které si odnesly hubené vedení 1:0 z hokejky Elišky Pešavové, přišla zlomová třetina druhá. „Dostaly jsme rychlou odpověď na naše vedení. Po jejich gólu jsme se hodně zatáhly a už jsme nehrály naši hru,“ popisuje problematické okamžiky utkání Denisa Ondáková. „Ve druhé třetině jsme si bohužel nepohlídaly důraz před naší brankou a nedokázaly jsme se moc vymanit z tlaku Chodova. Proto si myslím, že rozhodla druhá třetina,“ dodává útočnice.

Po drtivé druhé části, kdy domácí hráčky nastřílely pět gólů, se Olomouc opět zvedla po zásahu Karolíny Sigmundové, která se podílela asistencí i na první brance. Naději pak vykřesala právě Ondáková. „Upřímně ani moc nevím, co se stalo, ale najednou jsme běžely dvě na dvě. S míčkem žonglovala ve vzduchu Terka Reimerová, která pak ťukla míček vzduchem směrem na malé brankoviště a já jsem ze vzduchu dokázala míček dorazit za záda brankářky,“ říká o akci osmnáctiletá hráčka.

Ale už po pár vteřinách odpověděla Kristýna Lechnerová z Chodova a pět minut před koncem tak určila výsledek. „Myslím, že šance rozhodně byla, nevzdávaly jsme to. Bohužel se nám nepodařilo dorovnat,“ posteskla si Denisa.

Trenér domácích Lukáš Procházka se ale o hostujícím celku vyjádřil jako o nepříjemném soupeři.

„S výkonem týmu jsem velice spokojená. Myslím, že jsme do toho každá dala všechno,“ říká Ondáková. O svém výkonu už ale mluví více kriticky. „Byla jsem hodně nervózní a nebylo to podle mých představ. Nevycházel mi pohyb s míčkem, tak jsem se snažila alespoň být platná týmu bez něj. Dostala jsem odměnu v podobě vstřeleného gólu.“

Hráčky FBS ale podle šumperské rodačky mají v sezóně ještě co ukázat. „Sešly jsme se jako mladý, motivovaný tým, který chce něčeho dosáhnout. Samozřejmě postupně. Do dalších zápasů půjdeme na plno, budeme se snažit získat body hlavně u týmů, které budou v tabulce kolem nás, ale myslím, že dokážeme i překvapit. Do dalších zápasů potřebujeme hlavně zlepšit důraz před brankou a hru tělem. Samozřejmě některým z nás chybí i zkušenosti, ale ty se nabírají právě hraním,“ dodává na závěr.


Autor: Filip Vahala (fv)