Lehce nezajímavý start první třetiny začal nabírat na obrátkách po první trefě z hole Terezy Reimerové ve třinácté minutě. A i když Židenice přestřílely Olomouc 10:4, vedení si udržely hostující hráčky. Lví podíl na tom měla brankářka Martina Franková. „Marťa předvedla výborný výkon a nebýt jí, tak nejen průběh, ale i výsledek zápasu mohl být úplně jiný,“ říká Darina Axmannová, která se na konci první části musela vypořádat se zraněním. „Vběhla jsem na poslední chvíli do střely. Hráčka jak došvihla hokejkou, tak mě trefila do obličeje,“ dodává obránkyně.

Na začátku druhé třetiny vedla Olomouc po brankách Řehákové a Kacelové už o tři branky. Židenice ale zavelely k obratu . „Začaly hrát agresivněji a nebylo to vždy čisté. My trochu polevily a zbytečnými chybami jsme vytvořily gólové šance soupeřkám,“ popisuje kritické chvíle Axmannová. I díky dalším zákrokům Frankové skončila třetina 3:2 ve prospěch hostů.

V poslední části dominovaly opět ženy z Olomouce. „Plnily jsme úkoly, které nám zadali trenéři, bojovaly jsme do konce zápasu a nenechaly jsme se rozhodit, ani když Židenice stáhly náskok na jediný gól,“ popisuje závěr utkání čtyřiadvacetiletá hráčka. Po brance Suchánkové už určila konečný výsledek právě Axmannová. „Jako obránkyně spíše gólům zabraňuji a nedostávám se tolik do šancí. Po souboji na středu hřiště jsem získala míček a posunula jej na Evču Řehákovou, ta si naběhla na střed hřiště a přihrála mi zpět. Já pak střelou z první dala gól,“ dodává Darina.

Utkání v Židenicích sledovalo 108 diváků. Od pondělí ale kvůli vládním opatřením fanoušci na stadiony nesmí.
„Diváci nám určitě budou chybět všem, nejvíce na domácích utkáních. Tím, že jsme hrály venkovní utkání, tak převažovali fanoušci domácích. I tak nám přijeli fandit rodiče i pár fanoušků a atmosféra byla skvělá,“
uzavírá své hodnocení Axmannová. 

Autor: Filip Vahala (fv)