S jakým očekáváním jste do Prahy odjížděli?

Na turnaj jsme jeli s tím, že chceme obhájit bronzové medaile. Naše skupina byla nabitá zvučnými soupeři. Z počátku se nám moc nedařilo, a nakonec jsme skončili ve skupině třetí. Ve vyřazovacích zápasech jsme porazili tým Chomutova a pak jsme hráli o bronzové medaile s výběrem Jihomoravského kraje a Vysočiny. Bohužel jsme na nájezdy prohráli.

Takže jste svá očekávání nesplnili…

Úkol obhájit třetí místo jsme nesplnili, byť jsme k němu měli velmi blízko. To, co se podařilo, byla integrace ročníku 06 (pozn. dívky hrály v kategorii 04) v takto těžkých zápasech. Bohužel nás po celou dobu turnaje trápily individuální chyby a soupeři to uměli vždy potrestat. Vše nyní analyzujeme a na soustředění v Jeseníku se zaměříme především na tuto problematiku. Čeho jsme si ale všimli, že horší výsledky zaznamenalo více moravských týmů. Morava celkově ustoupila z čelních pozic ženského mládežnického florbalu.

Kdo byl pro vás na turnaji nejtěžší soupeř?

Jak by řekl klasik: „Nebylo lehkých soupeřů.“ Každý je svým způsobem jiný. Domnívám se, že ale nejtěžším soupeřem byla psychika týmu, která na tomto turnaji úplně nezafungovala tak, jak bychom chtěli.

Jediným zahraničním účastníkem na Prague Games byli letos Slováci. Jak moc to poznamenalo turnaj?

V České republice a na Slovensku je spousta kvalitních florbalových týmů, se kterými si vždy rádi zahrajeme. Je pravda, že zahraniční týmy vždy turnaj oživí a pro děvčata je to vždy velká motivace zahrát si proti „cizině“. Takže to bylo znát, ale celkově to turnaj herně nepoznamenalo. I tak jsme si zahráli velmi kvalitní zápasy.

Dorostenky nedávno hrály Hummel Open Game v Brně a vybojovaly si krásné druhé místo. Můžete srovnat jejich tehdejší výkon s výkonem v Praze?

Výkony na těchto dvou turnajích se popravdě moc porovnávat nedají. Na každém byla jiná atmosféra i jiní soupeři. Turnaj v Brně se nám podařil především umístěním, ale i tam byly nedostatky, které však následně překryl relativní úspěch. Na turnaji v Praze se nám nepodařilo dostat holky pod psychickou pohodu a v tom vidím hlavní rozdíl. V ženském florbale je totiž tento prvek rozhodujícím faktorem, který tvoří hru týmu.

Mohly tyto dva turnaje něco napovědět o možnostech týmu před startem sezóny? 

Určitě. Viděli jsme naše nedostatky i silné stránky. S těmito informacemi budeme pracovat, tak abychom vyladili chod týmu. Pevně věříme, že se nám podaří zjištěné nedostatky eliminovat a do následující sezony postavit konkurenceschopný tým.