Na brněnském tradičním turnaji se sešly týmy z celé republiky a přesto, že byl turnaj pro všechny po nelehké době především příjemným zpestřením, Olomoučanky jely na prestižní akci s jasným cílem. „Naším největším očekáváním bylo získat medaili, i když si na turnaje jezdíme hlavně zahrát a užít si hru, která nás baví. S výsledkem turnaje jsem proto nadmíru spokojená," usmívala se Tereza Hlaviznová.

Chválou na své svěřenkyně nešetřil ani trenér Martin Pejzl. I ten jel na turnaj s velkými ambicemi, cílů měl ale přece jen více. „Jsme sportovní klub, takže sportovním cílem bylo medailové umístění. Sami jsme si stanovili, že pokud získáme jakoukoliv medaili, tak to bude úspěch. Po skoro čtyřměsíčním florbalovém půstu jsme měli všichni „hlad“ po zápasech. Děvčata i realizační tým se na turnaj těšili, i když jsme zprvu měli obavy, přeci jenom epidemie COVID-19 přeci ještě jenom není úplně u konce. Sekundárním cílem bylo znovu nastartování týmové atmosféry a prověření děvčat, zda při domácím režimu nezahálely a pilovaly individuální techniku a kondici," prozradil trenér starších žákyň.

Děvčata si musela rychle zvyknout na náročnější program. Ani to jim ale nezabránilo obsadit skvělé druhé místo už v základní skupině. Během základní části totiž dokázaly vysoko porazit SKV (6:1), Vítkovice (4:2) i bílý tým Bohemians (6:1). V prvním kole vyřazovacích bojů však starší žákyně podlehly zelenému týmu Bohemians 0:2. Chuť si pak ale holky spravily v utkáních s The Last Tigers i ve druhém zápase s SKV. „Turnajový program byl nezvykle nabitý, protože jsme během čtyř dnů odehrály osm zápasů, na což nejsme vůbec zvyklé. Přesto jsme se s tím ale dokázaly poprat," ocenila Tereza Hlaviznová.

Díky výborným výkonům tak děvčata dokráčela až do finále. Tam ale poměrně těsně podlehly favorizovanému zelenému týmu Bohemians 3:1. „Nejtěžšími soupeři byly rozhodně týmy z Prahy, protože jsou už od nejmenších kategorií zvyklé hrát tvrdý florbal, který nám občas dělá potíže," přiznala kapitánka. S Terezou Hlaviznovou souhlasil i trenér Martin Pejzl. I on si uvědomuje, že agresivní styl hry dělá jeho svěřenkyním občas potíže. „Turnaj byl velmi kvalitně obsazen vždyť týmy jako Tigers, Bohemians, Buldogs či Vítkovice jsou florbalové velkokluby a práci s mládeží zvládají velmi úspěšné. Na těchto turnajích není lehkých soupeřů, každý tým chce ukázat že umí hrát florbal. Je velmi těžké říci, kdo byl nejtěžší, každý tým má jiný styl, každé utkání má jiný průběh, nicméně tým Bohemians byl pro naše děvčata nad naše síly. Ukázal nám, že moderní florbal již dávno není bezkontaktní sport a že v budoucnu bude rozhodovat fyzická kondice a silové schopnosti. Jejich styl nám je velmi nepříjemný a v naší soutěži, kterou hrajeme během sezony není takových soupeřů, kteří by takto hráli do těla. Na tomhle musíme zapracovat, aby nám v budoucnu neujel vlak."

Starší žačky si šly jasně za svým cílem, co bylo ale klíčové pro kýžený úspěch? „Především bych chtěl říci, že to není pouze jeden klíč, ale více faktorů. Hlavním klíčem je týmovost. Tým se snažíme poskládat vždy tak, aby si děvčata vyhovovala jak herně, tak mentálně. Není nic horšího než mít poskládat tým se samých hvězdiček, které si však nevyhoví při hře. Snažíme se děvčatům vysvětlit, že jde o týmový sport a že každá má v mozaice družstva svoji roli, od role lídra po roli týmového šaška. Nevěřili by jste, že tohle opravdu funguje. Dalšími faktory je starost o děvčata mimo hřiště, tedy o týmovou pohodu, logistické a zdravotní zabezpečení. Bez těchto rolí bychom se neobešli. Co bych chtěl vyzdvihnout na výkonech holek? Je to především obětavost a zápal s jakým šly do jednotlivých zápasů. Všechny lajny plnily přesně to, co jim bylo řečeno a svým přístupem si právem stříbrné medaile zaslouží. Musím říci, že je radost trénovat tento tým a tím to bych chtěl děvčatům poděkovat, za neskutečný zážitek, který jsem měl tu čest prožít s nimi," smekl před svými svěřenkyněmi trenér Martin Pejzl.

Kapitánské céčko patřilo na turnaji Tereze Hlaviznové. Mladá florbalistka si uvědomovala zodpovědnost v roli kapitánky, především ale ocenila přístup svých spoluhráček. „Asi největším úkolem v roli kapitánky bylo vyhecovat holky k vítězství a podpořitje jak to nejvíce šlo. Na výkony všech holek jsem nesmírně pyšná, protože do toho daly úplně všechno," řekla hrdě Tereza Hlaviznová.

Už zanedlouho čeká starší žákyně další turnaj. Tentokrát Prague Games, kde se i přes komplikované podmínky znovu sejde velká konkurence. „Díky tomuto turnaji jsme si všimly mnoha chyb, které děláme a budeme se je snažit do Prague Games vyladit," dodala.