Přitom zápas začal pro domácí dobře. V Čajkaréně měl první dvě větší šance Igor Macháček, ale jednou trefil gólmana a podruhé netrefil branku. Do vedení se Olomoučtí dostali v desáté minutě, kdy Antonín Mikulík naservíroval kotouč před odkrytou branku Lukáši Vachutkovi, který už neměl těžkou práci. Soupeř ale dokázal kontrovat, úvodní třetina tak dopadla smírně 1:1.

První polovina druhé periody naopak patřila hostům, kteří dokázali nejprve skórovat parádně do vinglu a pak vykombinovat soupeře a zakončit do prázdné svatyně. Jenže když se mač překlopil do druhé půle, stačily Olomouci tři minuty a Igor Macháček se v nich trefil hned dvakrát. Přerov pak zaznamenal další trefu a před poslední části vedl 4:3.

Poslední čtyři góly padly v rozmezí jednapadesáté až čtyřiapadesáté minuty. Macháček zkompletoval hattrick, ale soupeř znovu navýšil. Následně srovnal Ondřej Borik, ale po špatné přihrávce domácích za hosty přebral míček Michal Hrabica a udal zápasu konečný výsledek

„Přerov dnes chtěl více vyhrát a prostě hrál lépe,“ shrnul stroze utkání Tomáš Hruška, trenér domácího týmu. Ten prohrál třetí zápas v řadě a v tabulce se propadl na druhé místo. S osmnácti body tak ztrácí na vedoucí Eagles z Orlové šest bodů.