Vstup do utkání nebyl vůbec špatný, soupeř nabídl Olomouci přesilovou hru, a tak si Hanáci začali tvořit tlak. Střely domácích však neměly gólové parametry. První branku si tedy připsali hosté, a to až ke konci třetiny. David Vodica dostal výbornou přihrávku, kterou zužitkoval střelou k tyči nad nohu gólmana.

Po startu druhé periody pak Olomoučtí dostali soupeře pod velký tlak, což přineslo své ovoce. Igor Macháček pohotově dorazil odražený míček do odkryté branky a srovnal zápas. Jen o dvě minuty později pak z protiútoku udeřil Ondřej Souček a překlopil stav. Domácí měli k dispozici i přes minutu početní výhody pět na tři. Ve 36. minutě se ve zmatku před bránou Zlína rychle zorientoval Daniel Tichý a svůj tým poslal do dvoubrankového vedení.

Následovaly dokonce dvě minuty další přesilovky pět na tři. Ovšem v ní nakonec dokázal skórovat soupeř, opět Vodica, a to tým nakoplo. V první polovině poslední třetiny pak Malošík srovnal střelou pod ruku brankáře, a ještě v téže minutě dokázal Vodica zkompletovat hattrick a opět utkání zvrátit ve prospěch jeho týmu. Do konce periody se zlínští trefili ještě dvakrát zásluhou Jakub Haši. Hanáci snížili v přesilovce, kdy Jan Kratochvil vymetl vingl parádní střelou, ovšem na další góly už jim síly nestačily.

„Bohužel nám to dnes nevyšlo. Soupeř nás vyučil z produktivity. Naše zakončení nebylo dobré, střely končily buď bloky nebo zákrokem brankáře,“ komentoval utkání trenér Tomáš Hruška. „Bylo to vyrovnané bojové utkání, kde mohl vyhrát kdokoliv. Náš brankář byl neuvěřitelný a měli jsme v koncovce více štěstí,“ zhodnotil zápas jeho protějšek Michal Kořený. Muži se stále drží na čele tabulky, kde mají shodný počet bodů s druhou Orlovou. Příští utkání je čeká v sobotu 13. listopadu, kdy poměří síly s Asperem Šumperk.