Už v začátek zápasu napověděl, že Šumperk bude zlobit. Ve druhé minutě dokázal vystřelit parádní vingl Daniel Venouš a poslal tak svůj tým za vítězstvím. Olomoučtí srovnali o šest minut později z brejku, jenže smírný stav vydržel pouze čtyřiadvacet sekund. Pak ho opět na stranu domácích překlopil Daniel Venouš. I další branka byla otázkou desítek sekund, v téže minutě srovnal Bohdan Kopelec.

V čase 09:24 se domácí trefili potřetí a o minutu a pět sekund později zvyšovali už na 2:4. Vše vypadalo dobře, zápas probíhal tak, jak měl. Jenže poté přišlo vyloučení a proměněná přesilovka. Střela z dorážky překonala gólmana hostí a zase to bylo jen o jednu branku. Do konce třetiny už se pak neskórovalo.

Zásadní moment přišel v čase 26:04, kdy byl vyloučen Souček a pak o minutu a padesát sekund později, kdy byla přesilová hra využita a srovnáno. Florbalisté FBS naopak faul soupeře potrestat nedokázali. Necelých dvacet sekund do konce druhé periody už bylo zase otočeno.

V poslední třetině se opět trefovali jen domácí. Nejprve potrestali další dvě přesilovky a pak upravili ještě na 8:4. Jejich úspěšnost v početních výhodách byla parádní. To ocenil i trenér hostujícího FBS Tomáš Hruška: “Musím je pochválit za přesilovky. Ty využili čtyři. Třikrát jsme jim pak namazali,“ sdělil, a dodal, že kamenem úrazu bylo to, že FBS dokázal skórovat jen v první třetině.