Od úvodního buly bylo jasné, že zápas bude ostrý a atraktivní. Během dvou minut se trefili Igor Macháček a Lukáš Vachutka, ale následně z přesilovky snížil Michal Konečný. Hrálo se nahoru dolů, první třetina končila za stavu 3:5. Se vstupem do zápasu byl spokojen hlavně trenér hostí Tomáš Hruška, jak zmínil v pozápasovém rozhovoru.

Druhá třetina patřila naopak spíše domácím florbalistům. Ti se dvěma góly dokonce dotáhli, ovšem pět minut před koncem prostřední části se prosadil Daniel Tichý a díky němu nakonec i do druhé pauzy Olomoučtí šli s vedením.

To ale v poslední periodě dvěma góly soupeře v rychlém sledu ztratili. Jakub Godla a Libor Čmela se prosadili v minutu a půl dlouhém intervalu a obrátili stav utkání ve svůj prospěch. Štěstí ale stálo na straně FBS. V 50. minutě se trefil Bohdan Kopelec a do konce přidal ještě jednu přesnou trefu Lukáš Vachutka, čímž jednak završil hattrick a jednak rozhodl o výhře svého týmu.

„Skvělá sobota, zvládnuté derby a k tomu ještě oblíbená rudá strana není ve sněmovně,“ komentoval vtipně nejen zápas, ale také probíhající volby trenér Hruška. „S průběhem utkání ale nemůžeme být moc spokojeni. Měli jsme velký problém s obranou soupeře. Každopádně jsme dali více gólů, než on a jsme rádi za tři body. Soupeři děkujeme za utkání,“ dodal. To kouč SK K2 po utkání tak veselý nebyl a sdělil, že by bylo na zvážení zavedení fyzických trestů sudích na celostátní úrovni.

Mužské „áčko“ se tak po výhře dostalo na druhé místo tabulky s devíti body po čtyřech odehraných duelech. Další zápas sehraje v neděli 17. října v Čajkaréně se soupeřem z Třince.