Už zpočátku utkání bylo jasné, kdo potáhne otěže zápasu. Ondřej Borik dostal dobrý pas před volnou svatyni a svůj tým poslal už ve druhé minutě do vedení. O chvíli později ho následoval další Ondřej, Ondřej Souček. V rychlém sledu pak už na 3:0 zvýšil Tomáš Skoupil a do konce třetiny se ještě prosadil I Lukáš Vachutka. I Vsetín dokázal zaznamenal jednu branku. „Zápas se pro nás naštěstí vyvíjel od začátku dobře, protože se nám podařilo vstřelit rychlé branky, ačkoliv ta první třetina nebyla úplně ideální. Soupeř měl přečíslení proti naší bráně, ale gólman si s tím poradil,“ okomentoval první část utkání šéftrenér Tomáš Hruška.

Nástup do druhé třetiny byl parádní. Během úvodní minuty domácí zaznamenali dvě přesné trefy a o dvě minuty později přidali další. To už bylo skóre 7:1. Branky ale padaly dál. Vachutka dokončil kombinaci a po přihrávce zasunul míček pod brankáře soupeře. Vsetín zase skóroval ze samostatného nájezdu.

Ve 34. minutě se Vachutka opět zviditelnil, když vstřelil už třetí branku. Konečné slovo i v druhé periodě měli opět hosté, kteří upravili na 11:3. Poslední dvacetiminutovka už byla na góly velice slabá. Padl jen jeden, který nemohl vstřelit nikdo jiný, než nezastavitelný Vachutka. „Škoda, že už kluci nedokázali vstřelit více branek a polevili, ale každopádně s výsledkem i s výkonem týmu minimálně po první dvě třetiny jsme nad míru spokojeni,“ hodnotil výkon svého mančaftu kladně.

Nyní muže čeká zápas proti SK K2 Prostějov. Ten je v plánu příští sobotu 9.10., první míček se na venkovní půdě vhodí v 18:00. „Áčko“ FBS je teď v tabulce po třech zápasech čtvrté s šesti body a skóre 27:10. „Musíme stále makat, čekají nás mnohem těžší zápasy, než byl tento se Vsetínem,“ dodal ještě Hruška k nadcházejícím duelům.