Už samotný začátek zápasu byl z pohledu hostů povedený. Ti se prosadili už v čase 02:41 a následně, jen o pětačtyřicet sekund později, už vedli 2:0. Soupeř se nevzdával, snížil a začal si tvořit tlak. Dokonce začal Olomouc přehrávat a hnal se za vyrovnáním. Vyrovnat se mu pak povedlo ve třinácté minutě. Jenže hráči FBS zaznamenali parádní sekvenci, kdy se během šestnácté minuty prosadili hned dvakrát, poté přidali na začátku další minuty další branku a první část ukončili za stavu 2:5.

Druhá třetina začala rychlou brankou domácích florbalistů, na kterou ale soupeř zareagoval taktéž gólem. Další úspěšné zásahy přišly poté, co se hra překlopila do druhé půle. Olomoučtí navýšili na 3:8 a několikrát nastřelili tyč. Frenštát se stáhl a v podstatě už pouze bránil. Dominanci potvrdila i statistika střel, která ve druhé části vypadala takto: 9:24.

V poslední periodě to byla už jen hostující show. Ondřej Borik završil hattrick, Lukáš Homola ke svým dvěma asistencemi a gólu přidal ještě jeden úspěšný zásah, a i přes zlepšený výkon Frenštátu, který ve třetí třetině Olomoucké dokonce přestřílel, už domácí gól nezaznamenali. Zápas tak skončil v poměru 3:12. I přes vysokou výhru ale hodnocení trenéra Tomáše Hrušky bylo kritické: „Zdaleka to nebyl ideální výkon. Ale tři body na Hanou vezeme,“ sdělil.

Hanáci si tedy konečně připsali tři body, nyní jich v tabulce mají 21, což je o šest méně než první Orlová, ale stejně, jako druhý a třetí Třinec a Přerov. Příští zápas je čeká v neděli 5. prosince, kdy se utkají s Uničovem.