Brněnský turnaj začínal již ve čtvrtek 23. června. Hanáci do něj vstoupili duelem s Mladou Boleslaví. Byl to jeden z kvalitnějších duelů, který v průběhu turnaje sehráli. Dostali se do vedení 2:0, po srovnání soupeře pak vstřelili další dvě branky a celkově zvítězili těsně 4:3. „Ty vstupní utkání jsou vždy těžké. Měli jsme obrovské problémy hlavně v obraně. V lize se nám jen málokrát stalo, že by nás někdo dokázal zatlačit, a na to jsme dojížděli,“ komentoval utkání trenér Tomáš Skoupil.

Následovaly další tři skupinové střetnutí. Všechny tři duely se hrály v pátek a došlo v nich k obrovské dominanci olomouckého týmu. Nejdříve Olomoučtí porazili Snipers Šamorín 10:0, následně se utkali s F.A.T.R. Dubňany, kdy také zvítězili, tentokrát 12:2, a základní skupinu uzavřeli deklasováním brněnských Gullivers 12:0.“Tyto zápasy jsme odehráli s papírově slabšími týmy. Bylo to spíše o tom, že jsme se snažili hrát celou dobu na balonku, kvalitně a být na míčku dominantní,“ dodal Skoupil.

Sobotní odpoledne se pak již neslo ve znamení vyřazovacích bojů. V prvním kole se FBS střetl s Pískem. Přestože vyhrál 6:1, byl to velice kvalitní mač. „Písek se prezentoval velmi dobře. To utkání se hrálo ještě na menším hřišti, které bylo o něco kratší, byl to nepříjemný zápas. Kluci ale výborně plnili taktické pokyny, byli jsme agresivní v obraně, což jsme pilovali v celém průběhu turnaje. Byli jsme kompaktní, dobře nám vystupovali beci. Oni měli kvalitního gólmana, byl to dobrý zápas,“ chválil trenér své svěřence.

Po Písku přišli na řadu Draci z Říčan. Ti se ale řadili opět k slabším oponentům, a tak je Olomouc smetla hladce 15:4. Hráči zápas odehráli spíše tak, aby pošetřili síly na čtvrtfinále, které bylo na programu v sobotu v devět večer.

Čtvrtfinálové utkání bylo vyrovnané. Hradec se prosadil jako první, Hanáci ale následně otočili a dostali se do vedení čtyřmi brankami v řadě. Pak už se hrálo na obě strany. Definitivní potvrzení výhry přišlo až patnáct sekund před koncem brankou na 6:4. „Hradec byl velice dobře připraven. Zatápěl nám, presoval, ale my jsme si s tím poradili. Jsem rád, že takové zápasy přišly.“

Posledním střetnutím mladších žáků FBS na turnaji pak bylo nedělní dopolední semifinále. Wizards z Prahy do něj vstoupili lépe a již po pětadvaceti sekundách šli do vedení. Podařilo se jim i přes srovnání soupeře opět navýšit a jít do náskoku. Vedení si udrželi až do konce a vyhráli 4:3. „Wizardi měli dobrou organizaci hry, líbilo se mi, jak se prezentovali. Nás trochu pohltila tíha okamžiku, byli jsme trochu „připosraní“, nebyli jsme dostatečně agresivní, kompaktní, nevystupovaly jak křídla, tak beci. Ten zápas nám utekl v první půli, ve druhé jsme jen doháněli. Oni byli ve hře celý zápas, my asi jen patnáct minut ze čtyřiceti,“ zhodnotil Skoupil semifinále.

Pro FBS to tedy znamenalo konec na turnaji, ovšem s jistotou bronzové medaile na krku. Celková bilance týmu tak po osmi utkáních čítala sedm výher a jednu porážku. „Já bych turnaj zhodnotil pozitivně. Zúročila se na něm ta celoroční práce a podařilo se navázat na minulý ročník. V těch osmi zápasech jsme se potkali se čtyřmi kvalitními soupeři. Za takové zápasy jsem rád, kvůli toho tady jezdíme. Porazit někoho 20:0 nás nikam neposune. Mrzí nás samozřejmě, že jsme nebyli ve finále, protože to by byl taky super mač. Suprově hodnotím taky to, že se utvořila super parta kluků, která velmi dobře reprezentovala náš klub. Nebyly tam žádné problémy. Jsem na ně hrdý, jak pracovali, jak se prezentovali, a byly to čtyři užité dny po všech stránkách,“ nešetřil na konec chválou Skoupil.