Přitom začátek zápasu byl vyrovnaný. Robert Kovařík putoval za katr a Jan Kratochvil přesilovku využil. O chvíli později se ale podobná situace opakovala na druhé straně, kdy byl vyloučen Lukáš Vachutka, a přesně v sekundě jeho návratu Martin Návrat srovnal stav na 1:1. V polovině třetiny tedy ještě panovala remíza.

Pak se už ale rozjel domácí kolotoč. Odstartoval ho Matěj Pecha, jenž zvýšil na 2:1 a do konce třetiny pak Olomoučtí přidali ještě tři branky. Výsledek odrážel i počet střel, v této statistice domácí vedli po třetině o více než dvojnásobek. Druhá část se pak nesla v duchu dalších a dalších míčků v síti soupeře. Ten se přece jen ještě jednou prosadil, když Vojtěch Peterek kosmeticky upravil na 6:2.

V poslední periodě už Domaslavice kapitulovaly úplně a jen čekaly na závěrečnou sirénu. Utrpení podtrhlo dalších třináct míčků v jejich síti. Zápas tak skončil 25:2. Šimon Borik nastřádal dokonce deset kanadských bodů (2+8), Ondřej Borik zase šestkrát vsítil. Dvěma góly se prosadil i hrající trenér Tomáš Hruška, který potom zápas zhodnotil ve stručnosti: „Byl to zápas dvou úplně rozdílných světů. Soupeřovi chci ale poděkovat za férové gesto.“ Podobně strohý komentář přidal i trenér hostí:  „Dnes to byla jedním slovem fraška.“

Obrázek 1: Muži v zápase proti Domaslavicím.

Mužské áčko je tak v tabulce nyní na prvním místě s osmnácti body a skóre 76:36. Na Orlovou, kterou minulý týden porazilo, nemá náskok ani bod, ovšem má lepší skóre. Příští zápas sehraje v neděli 7. listopadu se zlínskými Lions.