Začínal jsi hrát za Uničov a v roce 2018 jsi nejdříve hostoval a po roce jsi rovnou přestoupil do FBS Olomouc. Mezi těmito týmy je docela velká rivalita. Pociťoval jsi to? Vyjadřovali se k tomu nějak spoluhráči z týmů?

Ano šlo to velmi cítit, hodně kluků z Uničova se se mnou kvůli tomu přestalo bavit a neměli mě za to moc rádi. Přes to všechno si myslím, že to bylo velmi dobré rozhodnutí.

V říjnu 2020 jste dokonce proti sobě hráli, jaké to bylo hrát proti mateřskému klubu?

Samozřejmě bylo dobré vědět kdo co dělá a co na ně funguje, ale spíš jsem si to chtěl užít jako nějaký přátelský zápas než to „hrotit" jako normální ligový zápas. Samozřejmě je i trochu nevýhoda, že ti kluci taky ví jak hraju já, ale od té doby, kdy jsem ještě hrál za Uničov jsem svůj styl hry celkem změnil, takže jsem to nevnímal.

V roce 2019 jste vyhráli Prague floorbal cup, jaký to byl pocit? Je to tvůj největší úspěch?

Byl to úžasný pocit, měli jsme super partu a moc jsem si ten turnaj užil. Asi bych neřekl že je největší, ale určitě patří mezi mé největší úspěchy.

Který je teda ten největší?

Můj největší úspěch bylo asi když jsem se dostal do all-star týmu na výběrech a poté do Jičína na Kemp talentované mládeže. Druhý největší je asi druhé místo ve Švédsku na turnaji, kde jsem jel za Epic team.

Teď tě čeká turnaj v Brně, jak se na něj připravuješ?

Máme s klukama normální tréninky, snažíme se vylepšit nějaké detaily, ale jinak to vypadá podobně jako naše příprava na ligové zápasy.

S jakým cílem tam jedete?

Máme to jako rozlučkový turnaj, takže na cíle úplně nehledím, spíš si to chceme pořádně užít. Samozřejmě medaili chceme vyhrát vždycky a letos je to navíc reálné.

Těšíš se na první velký turnaj po dlouhé době?

Těším se strašně moc, máme v týmu super kluky, takže věřím že si to užijeme všichni.

Letos jsi prý i nakouknul do mužského áčka, bylo to prospěšné pro tvou hru? V čem? Využiješ zkušenosti na turnaji?

S áčkem jsem chodil na tréninky i minulý rok, ale teď už je máme přímo spojené. Je to o něco rychlejší, což mi více vyhovuje. Budu se snažit využít zkušenosti z mužů, ať už hru tělem nebo rychlejší přechod do útoku ve všech zápasech.

Jaká byla příprava po covidu? Ať už týmová, tak individuální. Je těžké vrátit se na palubovku po tak dlouhé době?

Ze začátku jsme měli tréninky venku spíše takové herní, ale teď jsme už začali kondiční přípravu. Bylo to náročné, ale myslím že jsme to všichni zvládli na výbornou.

Obrázek 1: Dorostenci na Prague Games 2020.
Obrázek 1: Dorostenci na Prague Games 2020.

Na fotkách jsem si všimnul, že máš na koleni ortézu, co s ním máš? Omezuje tě to?

V roce 2016 jsem si urval chrupavku a půl roku jsem nehrál, naštěstí se to zlepšilo bez operace a hrál jsem dlouho s ortézou. Nyní už nemám ortézu, ale mám takové pásky, které „podpírají" ty chrupavky a trošku odlehčují nárazy, takže mě to už moc nebolí. Občas mě to omezuje, protože se mi po velkém výkonu hůř chodí, ale jenom zřídka.

Všiml jsem si, že máš i trenérskou licenci. Jaké to je v tak mladém věku, koho trénuješ?

Začal jsem trénovat elévy, ale pak byla koronapauza a nějak mě to přestalo bavit, takže i když to byla pro mě dobrá zkušenost a další pohled na hru z jiného úhlu, tak už netrénuji. (fv)