Dvaadvacetiletý kouč v uplynulé sezoně sám aktivně reprezentoval olomoucký florbal v mužské kategorii. Za první tým odehrál 12 utkání v Divizi a další dva starty stihl v poháru. Celkově nasbíral osm bodů včetně tří tref. Jeden mač si vyzkoušel také v „Béčku”, kterému pomohl v Regionální lize tříbodovým výkonem. Kromě trenérské mu náleží také rozhodcovská licence typu C.

Na Moravian Cupu jste dosáhli stříbrné pozice. Jak jsi spokojený s výkony svých svěřenců?

Tak celkově vypadá stříbro krásně a celé nedělní play off bylo skvělým zážitkem, ale je třeba uznat, že sobotní výkony měly k ideálu hodně daleko. Kluci hráli velmi nepřesvědčivě s B-týmem a pak i s Hodonínem, kdy z normálního zápasu udělali v podstatě házenou, čemuž odpovídá výsledek 7:7. Každopádně turnaj začíná v play off a toho se kluci chytli. Akorát ve finále jim došly síly.

Co se změnilo oproti Prague Games? Vnímáš u hráčů určitý posun?

Posun tu určitě je. Přeci jen jsme na konci letní přípravy, máme za sebou soustředění, kdy jsme se zaměřili na přepínání jednotlivých hráčských rolí a domnívám se, že kluci toto zejména v neděli zvládali bravurně.

Jak jste vnímali to, že jste dosáhli takového úspěchu na domácím turnaji?

Přiznám se, že já osobně to vnímám docela významně. Je logické, že by se kluci měli chtít předvést před domácím publikem, ale vůbec jsme s nimi o tom nemluvili a soustředili se na zápas. Asi nám bylo jedno, jestli hrajeme v Olomouci, nebo někde jinde. Důležitá je předvedená hra a v neposlední řadě i cenné skalpy soupeřů.

Znovu jste hráli s Bulldogs a tentokrát i s Vítkovicemi. Který z těchto soupeřů pro vás představoval těžší zkoušku?

Tak jednoznačně to byly Vítkovice. S Bulldogs jsme odehráli přátelské utkání ještě před soustředěním a pak teď na turnaji. Oba zápasy byly vyrovnané, akorát v srpnu se radoval soupeř, tentokráte my. Kdežto Vítkovice nás od 10. minuty finále začaly jednoznačně válcovat. V tomto utkání dominovaly, ale o to více se těším na vzájemné zápasy v lize. Kluci určitě budou mít motivaci ostravskému týmu vrátit domácí porážku. Každopádně Vítkovice byly jednoznačně těžším soupeřem.

Co vám pomohlo dostat se tak daleko?

Obecně se florbal lehce hraje, pokud máte kvalitní hráče. My je máme, a proto jsme se dostali až do finále. Rozhodla právě individuální kvalita, i když v zápase s Bulldogs nám pomohl také týmový duch, za což jsem rád.

Autor: Patrik Czepiec (cze)