Jak jsi celkově spokojená s průběhem soustředění?

Na sto procent! Areál, ve kterém jsme byli v Jeseníku ubytovaní nám poskytl skvělé podmínky. Jak časový harmonogram, tak i každý trénink měl hlavu a patu. To všechno se mi moc líbilo.

Jak ty osobně soustředění vnímáš?

Soustředění pro mě znamená týden s holkama, kde se vzájemně víc poznáváme a trávíme společně více času než normálně. Tento týden také bývá fyzicky velmi náročný pro každou z nás, protože jsme každý den ve velké zátěži a regenerace je málo.

Letos jsi patřila mezi starší hráčky. Vnímala jsi nějak jinak svou roli na soustředění oproti předchozím letům?

Samozřejmě. Jsme teď starší a hrajeme extraligu, takže bychom měly jít příkladem všem kategoriím, a to nejen v tréninkovém procesu, ale i v morálce.

Co tě na soustředění nejvíc bavilo?

Celé soustředění mě bavilo od prvního až do posledního dne. Mám-li se ale zaměřit na jednu věc, která mě za ten celý týden zaujala nejvíce, tak rozhodně řeknu zápas proti FBC Ostrava. Přesto, že to byl poslední den a byly jsme už po celém týdnu unavené, dokázaly jsme se semknout jako tým a své poslední síly jsme využily v tomto zápase. Zápas měl tempo, skvělou atmosféru a na střídačce byla perfektní podpora od hráček i trenérů.

Změnilo se soustředění oproti předchozím letům?

Dříve jsme jezdívali do Malé Morávky pod hotel Kamzík. Letos už druhým rokem jezdíme do Jeseníku. Tam bych i řekla, že je to lepší. Letos také bylo soustředění, oproti předchozím letům, náročnější a ve větším tempu. Je ale jasné, že čím starší jsme, tím víc musíme makat.

Jak velký přínos pro vás měly tyto změny?

Obrovský. Myslím si, že jsme se mezi sebou více poznali, a to i s trenéry, kteří jsou letos u extraligy noví. Co se týče tréninků, tak jsme si nacvičili různé standardní situace, ukázali jsme si naši rozehrávku a s hráčkami jsme se posunuly i v naší fyzické kondici, protože venkovní tréninky patřily k nejtěžším tréninkům celého soustředění.