Jak jste si užili Prague Games i přes to, že se letos, kromě Slováků, turnaje nemohly zúčasnit zahraniční týmy?

Turnaj jsme si velmi užili. Přeci jenom po takovém výsledku si to nejde neužít. Neúčast zahraničních týmů sice byla znát na celkové úrovni celého turnaje, ale v naší kategorii se v posledních letech příliš zahraničních týmů neobjevovalo, takže věřím, že kvalita turnaje tím nebyla až tak výrazně poznamenána.

Který zápas během turnaje byl pro vás tím nejtěžším?

Nejtěžším zápasem turnaje byl pro nás jednoznačně semifinálový duel se Spartou, která se prezentovala kvalitním florbalem a v semifinále proti nám předvedla výborný výkon. Zápas rozhodla až nájezdová loterie, ve které jsme byli šťastnějším týmem. Nicméně zápasy s Jablunkovem a Brnem také měly vysokou úroveň.

Porazili jste i takové týmy jako je Sparta nebo Bulldogs, jak cenné jsou tyto výhry?

Výhry nad těmito týmy jsou vždycky velmi cenné, protože se jedná o mnohem vyspělejší kluby než je FBS Olomouc. Co se týká kvality, jsem zejména rád, že i herně jsme dokázali například Bulldogs Brno ve finále přehrát a výsledek byl zasloužený.

Jak náročné bylo udržet kluky nohama na zemi, když jste měli na dosah semifinále a finále?

Jelikož jsme na turnaj jeli s posilami z jiných týmů, tak bylo jasné už před turnajem, že nejedeme do Prahy jenom na výlet. V cestě za úspěchem je klíčový zápas vždycky čtvrtfinále, které jsme zvládli a další zápasy už byly přeci jenom více uvolněné. Zejména si cením toho, že kluci zvládli především ve finále se prezentovat florbalem, který umí hrát a nebyla na nich vidět žádná zbytečná nervozita z velkého zápasu.

Vyhráli jste svou kategorii, čekali jste, že byste mohli dojít takhle daleko?

Jak už jsem říkal předtím, tak na turnaj jsme rozhodně nejeli na výlet a bylo nám jasné, že tento tým má kvalitu nato, aby dosáhl velkého úspěchu. Do turnaje jsme ovšem nenastupovali se speciálním cílem, ale chtěli jít zápas od zápasu, což se nakonec povedlo.

Jak velký úspěch to pro vás osobně je?

Už od mých mládežnických let je něco jako medaile z tak velkého turnaje takový malý sen a vyhrát celý turnaj bez ztráty bodu je ještě cennější. Kluci dokázali na turnaji, že kvalita florbalu v Olomouckém kraji stoupá a že doby, kdy jsme se těmto týmům nemohli v žádném případě rovnat už jsou snad pryč. Teď bude důležité nepolevit v práci a navázat dalšími úspěchy. Trenéři v celém kraji odvádí výbornou práci a kvalita mládežnických lig jde evidentně nahoru. Doufám, že to bude i motivace pro všechny trenéry pokračovat v kvalitní práci a navázat na tento výsledek i v dalších letech.

Čeho si ale zejména cením, je fakt, že kluci, kteří nebyli jen z FBS Olomouc dokázali vytvořit za pár dní fantastický kolektiv. Atmosféra na střídačce i mimo ní byla po celý turnaj neuvěřitelná. Věřím, že každý, kdo byl součástí, bude mít na co vzpomínat.