V Olomouci jsi od začátku své kariéry, nelákalo tě někdy přestoupit?

Olomoucký tým pro mě vždycky znamenal všechno. Mám tady skvělou partu, fantastické trenéry, kteří nás umí namotivovat a pomáhají nám stále se zdokonalovat, a spoustu možností - jak účast na celostátních turnajích, tak třeba 1. liga juniorek nebo extraliga žen. Nemám v úmyslu někam přestupovat. Samozřejmě̌, kdyby mi přišla zajímavá́ nabídka, určitě̌ by to stálo za zvážení.

Loni jsi byla na Kempu talentované mládeže, přibliž nám, co se tam dělo.

Kemp talentované mládeže je to nejlepší, co mě mohlo potkat. Seznámila jsem se se spoustou vynikajících hráček a trenérů, naučila jsem se hromadu užitečných věcí a měla jsem možnost nahlédnout, jak by to teoreticky mohlo vypadat v reprezentaci. Celkově to byla velice přínosná zkušenost, která mi připomněla, proč tenhle sport miluju.

Obrázek 1: Tereza Hlaviznová se svými spoluhráčkami na kondičním testování v Brně.
Obrázek 1: Tereza Hlaviznová se svými spoluhráčkami na kondičním testování v Brně.

Jak tě to florbalově posunulo?

Díky různým rozborům z tréninků vidím asi největší posun ve znalosti herních systémů. Krásně a podrobně nám na kempu vysvětlili, který systém je k čemu dobrý a kdy jej máme používat.

Teď se s Olomoucí chystáte na turnaj v Brně, jaké jsou vyhlídky a plány?

Na turnaj v Brně se hrozně těším, už jen kvůli tomu, že je to takový první velký turnaj po covid pauze. Samozřejmě, že s holkama chceme vyhrát, ale zároveň si to chceme užít a nabrat co nejvíce zkušeností do sezóny.

Kdo tam bude pro vás největším soupeřem?

Myslím, že všechny týmy považujeme nějakým způsobem za největší soupeře, protože přece jenom všichni můžou překvapit. Kdybych měla jmenovat, tak určitě Bohemka a Tatran.

Obrázek 2: Tereza Hlaviznová na turnaji v Praze.
Obrázek 2: Tereza Hlaviznová na turnaji v Praze.

Jak sama říkáš, bude to první velký turnaj po dlouhé době. Připravuješ se na něj nějak speciálně, jinak než třeba na ligu?

Od doby, kdy se může sportovat ve větších skupinách, pravidelně chodím na tréninky žen a juniorek s Radkem Řehákem a Dášou Sigmundovou, což si myslím, že je ta nejlepší příprava, které se mi mohlo dopřát. Je to trochu takový návrat ke kořenům, protože mezi moje první trenéry florbalu patřila právě Dáša. Zároveň máme speciální atletickou přípravu s panem Pešavou, kterou vnímám taky jako nesmírně užitečnou.

Bylo těžké vrátit se na palubovku po tak dlouhé době?

Spolu s těmi kondičními absolvuji i tréninky na florbalce, které ze začátku nebyly tak jednoduché. Přesto, že jsem přes pauzu trénovala kondičně i s florbalkou, stále pracuji na tom, abych se dostala do formy, se kterou budu spokojená. Také jsem měla možnost, dívat se živě na naše ženské áčko v extralize, jelikož jsem plnila úlohu časoměřiče. (fv)