Juniorky

V duelu 3. kola přivítaly na domácí půdě Florbalovou Akademii Mladá Boleslav. Hanačky byly v tomto zápase favoritkami, což potvrzovaly hned od úvodních minut utkání. Branky Mrázkové, Horčičkové a dva zásahy Kacelové znamenaly vedení po první části už 4:0. V tomto duchu se vyvíjel i zbytek střetnutí. Další přesné trefy ještě přidaly Zmrzlá, Mrázková, Soušková, Pešavová, Kacelová a Brančíková. Celkové skóre zápasu bylo po závěrečné siréně 10:1 ve prospěch domácího favorita. „Poprvé jsme měli možnost hrát v téměř kompletní sestavě a na naší hře to bylo patrné. Dařilo se nám držet míček na našich čepelích a soupeře jsme nepouštěli do závažnějších šancí,“ okomentoval zápas lodivod ženského týmu Radek Řehák.

Druhý víkendový zápas nabídl o poznání dramatičtější podívanou. Hanačky nevstoupily do zápasu vůbec špatně. Už ve 14. minutě se mohly radovat z vedení 3:0, když se prosadily mladé pušky Horčičková se Zerzánovou a následně i Folková. Do konce první periody zvládl soupeř stav ještě vyrovnat. Ve druhé části se domácím podařilo opět odskočit. Slovo si vzala Ševčíková, po ní se hned 2x dokázala prosadit Hlaviznová a na začátku třetí části se prosadila i ve vynikající formě hrající mladičká Mrázková. V zbytku utkání už otěže více přebral soupeř. Mocné stahování náskoku však vyrovnání nepřineslo a olomoucké dívky se mohly radovat z druhého víkendového vítězství. „Nejtěžší a zároveň nejhezčí zápas, který jsme v lize odehráli. Soupeř byl neuvěřitelně silný a zkušený, pro naše mladé dorostenky obrovská škola. Holky se lepší s každým takovým utkáním a to je pro nás příslibem do budoucna,“ komentoval zápas trenér Ondřej Čoček.

Obrázek 1: Juniorky před zápasem s Boleslaví.
Obrázek 1: Juniorky před zápasem s Boleslaví.

Starší žáci

V úvodních dvou zápasech sezóny starší žáci ztratili body hned v prvním zápase s Uničovem. V sobotu odcestovali do Moravského Berouna. V prvním střetnutí je čekal Fbc Topgal Šternberk. Už od úvodních vteřin bylo více než jasné, kdo je favoritem utkání. První střídání elitní olomoucké formace přetavil v branku po přihrávce Bečicy Galba. Skóre první třetiny ještě navýšil svým prvním ligovým zásahem Kutil. Ve druhé části přidali své zásahy Mádr s Galbou. Soupeř ovšem dokázal reagovat také dvěmi brankami. Odpověď přišla záhy, když se trefil Bečica a Kolomazník. Ve třetí periodě načal svůj gólový účet mladý talent Balner, hattrick uzavřel Galba a svou první ligovou trefu si připsal benjamínek týmu a člen florbalového klanu Boriků „Jenda“. Celkové skóre bylo 9:2. „Rozhodně se nejednalo o výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat v následujících utkáních. Pozitivem jsou tři body a jednoznačné vítězství,“ shrnul první zápas trenér Daniel Tichý.

Druhý zápas měl být o poznání těžší zkouškou dovedností. Už v první části si Bartoň v bráně dokázal poradit s nájezdem mohelnického Kapla. V závěru první části jsme zbytečným faulem nabídli soupeři přesilovou hru, kterou právě Kapl dokázal zužitkovat. Ve druhé části dokázala Mohelnice přidat další dva zásahy a odskočit na alarmujících 3:0. Olomoucké barvy vrátil zpět do zápasu přesilovkovým zásahem kanonýr Galba. Kontaktní gól poté přidal přesnou trefou Bečica. Ve třetí části nejprve vyrovnal Tomášek, poté obrátil stav na naší stranu Balner. Stav zápasu uzavřel Vánský. „O mnoho lepší výkon z naší strany než v prvním zápase. Za stavu 0:3 jsme dokázali hru zjednodušit a více se cpát do zakončení, což rozhodlo. Klukům děkuji za úspěšný víkend.“ Komentoval zápas Daniel Tichý.

Obrázek 2: Áčko starších žáků bodovalo naplno.
Obrázek 2: Áčko starších žáků bodovalo naplno.

Junioři B

Béčko juniorů se představilo na zápasech v Prostějově. První duel proti SK K2 Prostějov začal neuvěřitelným gólem po dvou vteřinách hry Tomáš Jelínek. Na jeho branku ještě navázali 2x Ambrož, David Tichý a Mádr. Už po první části by se tak dalo říct, že bylo rozhodnuto. Ve druhé periodě přidali své zásahy i Mádr a Michal Tichý 2. Soupeř sice dokázal reagovat, ale v závěrečné části Ambrož završil hattrick a druhý gól Mádra v utkání určil skóre 9:3.

Druhý duel s FBC Hranice byl o poznání vyrovnanější. Na vedoucí branku soupeře odpověděl Jelínek. V první třetině se dokázal ještě prosadit střelec áčka juniorů Mádr. Právě Mádr ve druhé části přidal další zářez na svou střeleckou pažbu. Do konce této periody se prosadil soupeř jenom jednou. Za naše barvy uzavřel hattrick při chuti hrající Mádr a dorostenecká hvězdička Kužel přidala dva zásahy. Poslední část už byla ve znamení pouhých dvou dalších branek. Čtvrtou branku vsítil Mádr a jednou se dokázal prosadit i soupeř. Celkové skóre 7:3 znamenalo zisk 6 bodů z venkovního výjezdu.

Obrázek 3: Junioři B stoprocentní.
Obrázek 3: Junioři B stoprocentní.

Elévové

V Přerově se představili elévové, pro které to byl vůbec první turnaj letošní sezóny. Tým byl doplněn i mladší kluky z přípravky. Turnaj hodnotil Jan Grohmann slovy: Oba týmy elévů se poprvé v nové sezóně ukázali na hřišti, a to na půdě Přerova. Kluci postupně svedli boje nejen mezi sebou, ale také s dvěma týmy Přerova a týmem Uničova. Turnaj, kde se nehrálo na výsledky, zvládli po individuální stránce kluci na výbornou. Po loňské větší covidové pauze je to pro nás trenéry příjemná zpráva. Do sezóny tak tým elévů vstupuje velmi pozitivně.“

Obrázek 4: Elévové se představili v Přerově.
Obrázek 4: Elévové se představili v Přerově.