To byla ale jízda! Výběr kategorie DJ18 ve Švédsku prokázal svou momentální sílu, když v turnaji odehrál šest duelů bez jediné porážky a co víc, inkasoval v nich přitom pouze jeden jediný gól! S celkovým skóre 20:1 tak olomoucké juniorky na domácí půdu vezou další cenný kov.

Svou nadvládu holky začaly už v základní skupině, v níž postupně porazily Munka-Ljungby IBK 6:0, Lindås Waves Damakademi 1:0, Endre IF Ungdom 4:0 a FbŠ Bohemians 3:0. Neporažené a zcela neprůstřelné pak v pavoukovi soutěže pokračovaly rovnou do semifinále, v němž se znovu utkaly s Endre IF Ungdom. Ani první inkasovaný gól na turnaji ale Hanačky nezastavil a po výhře 2:1 putovaly do finále, v němž jednoznačnou výhrou 4:0 nad Lindås Waves Damakademi dokonaly senzaci.

Naše juniorky tak dokázaly celému florbalovému světu, ale především sobě, jak silné jsou a klub FBS Olomouc se tak může těšit ze skvělého základu pro ženský A-tým. Podobnou radost jako trenéři a celé vedení klubu pak má také nový titulární partner olomouckého klubu pan Jan Valenta, který vlastní pobočky Bageterie Boulevard v Olomouci a ve Zlíně, a který holkám písemně pogratuloval za skvělou reprezentaci města.

FOTO

Kromě DJ18 ale klub FBS Olomouc na turnaji reprezentovala také dorostenecká kategorie G17, která rovněž dosáhla na kovové medaile. Ze základní skupiny naše dorostenky putovaly neporaženy do vyřazovacích bojů, v nichž nestačily pouze na Chodov a berou tak krásný bronz.

Všechny výsledky turnaje naleznete ZDE ( Kalmarsund Floorball Cup 2022 Results (cupmanager.net) ) .