Lukáši, jak úspěšná podle vás byla uplynulá sezóna?

Vhodnější výraz by byl rozkoukávací sezóna (smál se). Tým jsem přebíral první týden před startem soutěže, takže jsme toho moc nestihli. Některé hráče jsem znal z minulosti jako soupeře nebo z krajských výběrů, kde jsem působil. Stihli jsem si stanovit nějaká základní týmová pravidla, cíl sezóny, dva tréninky s týmem a už jsme nastupovali v domácím zápase proti Vítkovicím. Jako výsledkový cíl sezóny jsme si stanovili dostat se do top šestnácti týmů, což je dostat se přes předkolo. Nechtěl jsem hned všechno měnit na začátku, takže jsem dost pozoroval. Nicméně cíl jsme nezvládli splnit, vypadli jsme právě v předkole play-off s Bulldogs Brno 2-1 na série. Vzhledem k vývoji sezóny se to dá brát jako malý úspěch.

Jaký pro vás byl návrat k florbalu po relativně krátké pauze?

Od florbalu jsem měl pauzu asi dva roky. Chvilku mi trvalo, než jsem se adaptoval, i kvůli tomu, v jaké době před startem soutěže jsem tým přebíral. Bylo velmi náročné to skloubit se školou, prací a osobním životem.

Čím se juniorka loni vyznačovala? Co bylo její předností?

Výkony stály hodně na naší první útočné trojici Borik-Mynář-Skoupil a gólmanovi Michalovi Hruškovi. Tím ale nechci říct, že to rozhodovali jen oni, to rozhodně ne.

Jak podle vás ovlivnila koronavirová krize přípravu na další sezónu?

V podstatě vůbec. Vypadli jsme asi týden před předčasném ukončení soutěže. Jediné, co jsme nestihli, bylo nějaké formální ukončení sezóny a rozlučka. Start přípravy byl začátkem května, proběhl úvodní videomeeting, hráči dostávali individuální tréninky a nyní už trénujeme společně.

Předkolo by mohlo být slušným základem pro další ročník, co budete muset dodržet nebo na čem pracovat, aby se loňský úspěch minimálně zopakoval?

Základem určitě. Budeme chtít tento milník překonat, avšak to bude podle mě ještě náročnější než loni. Bude záležet především na samotných hráčích, jak k tomu přistoupí. Na přístupu se musí opravdu hodně zapracovat. Je zapotřebí, aby si kluci uvědomili, že když něco dělám, tak bych to měl dělat pořádně. Že nemá cenu dělat to napůl. A je jedno jestli jde o florbal nebo cokoliv jiného. Letos máme kádr opravdu úzký, ale musíme se s tímto poprat. Věřím, že o kategorii níže budou kluci hladoví, pracovití a budou se chtít ukázat, aby dostali šanci v juniorce. Právě vzhledem k úzkému kádru mají šanci větší.

Začali jste už trénovat, je teď složitější připravit tréninky?

Neřekl bych složitější, na začátku přípravného období chceme rozvíjet dlouhodobou vytrvalost, takže kluci mají větší objemy nižší intenzitou. Jdeme si zaběhat, vyrazíme na kolo, dáme fotbálek a postupně budeme přidávat na intenzitě. Takže tady není žádný problém, jen si musí kluci zvyknout na můj přístup. Věřím, že ho s odstupem času ocení a vzpomenou si, že to, co děláme, má nějaký smyl.

Jaký je cíl pro nadcházející sezónu?

Následující týden máme meeting s hráči, kde si stanovíme společný cíl, takže nechci předbíhat a rozhodovat něco bez hráčů, ale mým cílem bude dostat se přes předkolo play-off. Věřím, že hráči budou podobného názoru.