Junioři „A“

Juniorský tým měl na programu tento týden jen jedno utkání. Ovšem v tom si parádně zastřílel. Oponentem mu byl opět havířovský Slovan, se kterým se utkal i před dvěma týdny. Minule skončil zápas výhrou Olomouckých o jeden gól. Tentokrát ale Slovan moc velký odpor nekladl. FBS šel do vedení už po 33 sekundách, kdy střeleckou listinu otevřel Lukáš Vachutka ránou nad rameno. O čtyři minuty později se prosadil přesnou trefou mezi betony Jakub Jurkulák. A do konce první periody zvládli domácí vyšponovat skóre až na 4:0 zásluhou Františka Kužela a podruhé Vachutky.

Druhá třetina pokračovala v nastaveném tempu. Kužel přidal další branku, dvakrát se trefil Antonín Mikulík. Na 7:1 snížil minutu a půl před koncem třetiny Matěj Krušberský. Poslední část už byla velice jasnou záležitostí, domácí ji totiž vyhráli 8:2 a zápas celkově ovládli poměrem 15:3. Jurkulák si připsal v duelu dokonce 4 branky, Mikulík zase celkem 7 kanadských bodů (2+5).

Dorostenci „B“

Rezerva dorostenců se v rámci 12. kola 2. dorostenecké ligy utkala s Mohelnicí a také s Asperem Šumperk. Oba zápasy byly velice vyrovnané a skončily rozdílem jediné branky. Proti Mohelnici poslal svůj tým do vedení Kryštof Brzobohatý. Soupeř rychle srovnal a mohl jít do vedení z trestného střílení, které ale neproměnil. Pak už zápas měl podobný charakter. Kryštof Kořínek zvýšil, Mohelnice srovnala a pak zase navýšil Matěj Romanovský. To už byla poslední branka zápasu, díky které tak FBS vyhrál 3:2.

Druhé utkání začínalo velice dobře. Po trefách Jakuba Hoferka a Kryštofa Nováka se domácí dostali do vedení 2:0 už ve čtvrté minutě. Pak ale soupeř zabral a do dvacáté minuty utkání nejen srovnal, ale i otočil. Zbytek mače byl velice vyrovnaný. Matěj Romanovský srovnal na 3:3, soupeř zvýšil, na 4:4 pak dokázal zápas zase usměrnit Martin Ettel. Ovšem 42 sekund před koncem se přeci jen znovu trefil  protivník a na jeho branku už Olomouc zareagovat nestihla. Prohrála tak druhý duel 4:5.

Starší žákyně

V lize starších žákyň měly za uplynulý týden na programu hráčky FBS dva zápasy. Nejprve se utkaly s Kopřivnicí. Zápas měly jednoznačně ve svých rukou. Celkem dokázaly nastřílet sedm branek, zatímco soupeři nepovolit ani jedinou. Protivník ale do utkání nastoupil jen se sedmi hráčkami. Druhý zápas se odehrál proti Odrám. Obraz hry byl podobný, Olomouc vyhrála s pěti vstřelenými a žádnou inkasovanou brankou.

Elévky

Po více, než měsíční pauze se do akce dostaly také Elévky. Ty si připsaly tři zápasy proti ostravským soupeřkám. Nejprve se utkali s ČPP Bystroň Group. Do zápasu mladé olomoucké florbalistky vstoupily skvěle a ovládly ho výsledkem 7:2. Následovat měly dva souboje s Vítkovicemi, ovšem místo toho se sehrály další dva zápasy se stejným soupeřem. A to s výsledky 10:4 a 10:1 pro Olomouc.