Muži C

V sobotním hracím dni se mužské „céčko“ utkalo hned se dvěma soupeři. Nejprve ho otestoval Droždín. Vypjatý zápas odstartoval vedením hostů, tedy florbalistů Olomouce, už v čase 04:15. Jenže soupeř odpověděl jen o deset sekund později. Do konce první třetiny ještě padly tři branky, dvě z toho do sítě FBS. Přestřelka pokračovala až do konce zápasu, ještě v čase 31:51 Michal Hanusek teprve vyrovnával na 7:7. Sedmapadesát sekund před koncem rozhodl Tomáš Pírek brankou na 7:8.

Následovalo derby s SK K2 Prostějov. Zápas opět odstartoval brankou Olomouce, ovšem byla to jediná branka, kterou domácí dokázali za celý zápas vstřelit. Prostějov skóroval do konce duelu šestkrát a vyhrál vysoko. Po devíti zápasech tak „C“ tým poprvé prohrál. Stále ale vede ligu se dvaadvaceti body.

Junioři A

Junioři se v týdnu utkali se dvěma soupeři. Nejprve je o svátečním večeru ve středu 17. listopadu čekalo Torpedo Havířov. Lukáš Vachutka poslal svůj tým do vedení, soupeř srovnal, ale FBS vyhrál nakonec první třetinu 2:1 díky gólu Dominika Papicy. Nakonec se tato trefa ukázala jako rozdílová, protože v obou dalších periodách padla pouze jedna branka na každé straně. Hanáci vyhráli 4:3. „Nebyl to vůbec atraktivní florbal, ale s takovou marodkou a hrou na dvě lajny se nedá nic jiného vymyslet. Takticky jsme to zvládli,“ sdělil k zápasu trenér Tomáš Hruška.

V sobotu vyjeli do Kunratic. Tamní mužstvo šlo do vedení, ale do konce první části se hostům z Hané povedlo stav obrátit. Druhá třetina byla hektická. Olomoučtí odskočili do vedení 4:1, ale do jejího konce dokázali zase Kunratičtí srovnat. FBS zvládl lépe konec zápasu, kdy přidal dva góly během 57. minuty a upravil výsledek na konečných 4:6. „V začátku utkání se nám povedlo gólově odskočit. Soupeř pak přidal na tempu a svým vysunutým pressingem nám dělal velké problémy. Naštěstí jsme to ale ustáli a dokázali jsme vstřelit vítězné branky,“ komentoval mač hostující trenér, kterým byl tentokrát Pavel Zehnula.

Dorostenci A

Co vyšlo juniorům, nepovedlo se dorostencům. Ti hráli dva zápasy v sobotu. Nejprve se utkali s Hummelem Hattrick Brno. Zápas měl jednoznačného favorita, což byli právě domácí brněnští florbalisté. Ti se dostali už za prvních pět minut do vedení 3:0. V průběhu 25. minuty to bylo už 7:1 a to včetně dvou branek soupeře v oslabení. Utkání skončilo výsledkem 9:4.

Další zápas byl proti SFK Havířov. Ten byl opravdu zvláštní, dělil se na dvě úplně odlišné půlky. Hostující Havířov nejprve navyšoval, navyšoval a navyšoval, až do stavu 0:8. Následně přejal iniciativu domácí tým a skóroval bez přerušení pětkrát v řadě. Konečný výsledek – 5:8.

Mladší žáci 2009

Po měsíci se do hry zase dostali i mladší žáci. Ti sehráli klasicky čtyři zápasy v hracím dni. A opět to byly výsledky, které stály za to. Nejprve Olomouc rozebrala Lipník 9:1, následně si zastřílela proti Šternberku – 5:12. Ve třetím utkání zničila Litovel 18:0, akorát v posledním mači se urodila úsporná remíza s Přerovem 1:1.

Juniorky

Mladé olomoucké florbalistky také nečekal lehký program. Ve dvou víkendových dnech se utkaly se dvěma soupeři. První je měla prověřit pražská Acema Sparta. Ta šla do vedení dokonce gólem z oslabení. Jenže pak přišla parádní pasáž hry Olomoučanek, které nejen srovnaly, ale dalšími třemi trefami se dostaly do vedení 4:1. Sparta dokázala ještě dvakrát skórovat, Olomouc ale dokonce třikrát a vyhrála zaslouženě 7:3.

V nedělním mači se pak utkaly s Bohemií Světlá nad Sázavou. Podobně, jako v předchozím zápase jako první skóroval soupeř. Olomoučanky otočily, ale soupeři se povedlo srovnat. Od 26. minuty už to byla ale domácí show. Postupně se trefily čtyři další hráčky, z toho Valentýna Zerzánová dokonce dvakrát a Hanačky opět zaznamenaly sedmibrankové vítězství (7:2).

Obrázek 1: Juniorky v akci.
Obrázek 1: Juniorky v akci.

Dorostenky

Pouze jedno utkání měly na programu dorostenky. Ovšem hodně pikantní. Do ostravské haly dubina si jely zabojovat s Vítkovicemi. První dvě třetiny měly chladný průběh, nepadla ani jedna branka. Až v poslední části se konečně prosadila Veronika Mrázková. O čtyři minuty později Ostravanky srovnaly, ale Gabriele Vaculové stačily další dvě minuty, aby opět navýšila a upravila konečné skóre na 1:2.