Horní Suchá se pohybuje přesně na hraně horní poloviny ligové tabulky. Je totiž na šestém místě, když v jedenácti zápasech nastřádala sedmnáct bodů. V posledních době nemá nejlepší formu, v minulých pěti zápasech třikrát prohrála (s Olomoucí, Zlínem a Slováckem), a ovládla pouze dva duely (s Orlovou a s Hlukem).

Co se týče individuálních statistik, nemá v týmu zas tak výrazné hráče, co kanadských bodů týče. V této statistice je z jejího týmu nejlepší Daniel Tychtl, který si zatím připsal sedmnáct bodů (8+9). V ligovém srovnání to ale stačí až na patnácté místo.

V čem ale Horní Suchá exceluje, to je úspěšnost přesilovek. Slezský tým dosahuje úspěšnosti 47,37%, což je v rámci ligy nejlepší číslo. Taky patří mezi nejlepší týmy v úspěšnosti oslabení. 69,57% přesilovek soupeřů nedopadne gólem.

Poslední vzájemné měření sil Horní Suché a Olomouce se datuje na 28. října tohoto roku, duel se odehrál v Čajkaréně. Olomouc poslal do vedení Bohdan Kopelec, po srovnání se hattrickem blýskl Igor Macháček. Suchá snížila na 3:4, ale díky dvěma brankám Tomáše Skoupila a jedné trefě Víta Friedla Olomouc znovu odskočila. Po dvou gólech Slezanů Hanáci soupeři nasypali do svatyně pět branek v řadě a oponent pak už jen korigoval na konečných 12:6.

Olomouc je nyní v tabulce druhá. O dva body zaostává za vedoucím Zlínem, který má na kontě 31 bodů. Duel s Horní Suchou se odehraje na soupeřově palubovce v neděli 20. listopadu a úvodní buly je naplánováno na sedmnáct hodin.