Jak hodnotíte sezonu 2022/2023? V čem byla lepší/horší než ta minulá?

Letošní sezónu hodnotím ve výsledku pozitivně. Začátek se nám sice moc nepovedl a prohrály jsme zápasy vyšším rozdílem, ale v průběhu sezóny jsme se více sehrály a podle mě jsme v play-off podaly opravdu dobrý výkon.

V letošní sezoně se ženskému kádru podařilo urvat bod ze souboje s Chodovem. Jak významné to pro vás bylo?

Naposledy jsme urvaly bod s Chodovem, když jsem dala svůj první extraligový gól, což je už opravdu dávno. To, že jsme letos s Chodovem dokázaly získat bod nám ukázalo, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i s týmy z top čtyřky.

Co říkáte na letošní play-off? Byla jste spokojená s tím, že vaším soupeřem nebyly Vítkovice, ale FBC Ostrava?

Určitě ano. Byla příjemná změna si zahrát proti jinému týmu, než jsou Vítkovice. Sice jsme si spíše přály jednoho z pražských soupeřů, ale nakonec jsem ráda i za Ostravu.

V ženském kádru byly tuto sezony nové posily, osvědčily se?

Nové posily, kam můžu zařadit naše juniorky, staronovou odchovankyni Lůcu Cholinskou, nebo Vláďu Maděrovou s Nelly Baumgartner, které přišly ze zahraničí, se určitě osvědčily. Doufám, že většina z nich bude pokračovat v našem týmu i nadcházející sezónu.

Jaké máte v týmu vztahy, rozumíte si i mimo hřiště?

Samozřejmě, asi jako v každém kolektivu, si někdo rozumí méně a někdo více. Myslím si ale, že spolu všechny velice dobře vycházíme a rády spolu trávíme čas i mimo hřiště.

Vyhovuje vám post kapitánky? Jaké jsou klady a zápory spojené s touto pozicí?

Je pro mě čest být kapitánkou olomouckého týmu. Na druhou stranu je to ale i velká zodpovědnost a klade na vás určité nároky. Já sama od kapitána očekávám, že by měl jít ostatním příkladem jak v zápasech, tak mimo hřiště, a také se účastnit všech akcí.

Plánujete ve florbalu pokračovat nebo byla tato sezona vaší poslední?

Následující sezónu chci pokračovat. Příští rok přijdou další talentované juniorky a ráda bych byla součástí tohoto týmu. Také bych ještě byla ráda u toho, až bude Olomouc vyrovnaným soupeřem top týmům a kdo ví, třeba se nám podaří postoupit i do dalšího kola play-off.

Na jaké momenty ze své florbalové kariéry vzpomínáte nejraději?

Určitě nejraději vzpomínám na poslední rok, kdy jsem hrála za juniorky a postoupily jsme na MČR do Prahy, kde jsme vypadly až na nájezdy s Herbadentem. Na tento víkend opravdu nikdy nezapomenu. Ráda také vzpomínám na akce jako Czech Open, letní soustředění a různé teambuildingové akce.