Navýšení členských příspěvků bylo jednoznačně nutností. Pokud nechceme ustrnout nebo redukovat nastavený směr. Celé vedení tento krok důkladně zvažovalo a nakonec rozhodlo zvýšit čl. příspěvek o 10,- Kč na jeden trénink. V součtu to samozřejmě není zanedbatelná částka, proto i nadále zůstává systém slev a možnost požádat o příspěvek na MMOL, klubový sekretariát Vám dá veškeré informace. Získané prostředky nám umožní nezbytné zajištění sezóny. Jako další klubové příjmy jsou stále dotace, kde jsme s prognózami velmi opatrní, i vzhledem k situaci okolo Covidu. Poslední částí jsou prostředky od partnerů a sponzorů klubu. I pro ně jsme si připravili řadu novinek, které chceme osobně projednat a představit, abychom tento potenciál využili.

Společně s trenéry jsme v době Covidu upravili Roční tréninkový cyklus. Běžně se přestávalo trénovat po ukončení soutěžní části a pak už se přecházelo na volnější letní/mimosezónní režim s občasným tréninkem na hale před turnajem. Vše bylo ale bez nároku, a jak náklady na haly, tak i odměny trenérům, šly na účet klubu. Po analýze současných trendů jsme se rozhodli toto změnit a roční cyklus bude mít 2 tréninkové fáze – soutěžní rok a letní období. Samozřejmě intenzita halových tréninků během roku bude vyšší (3-4 tréninky týdně dle kategorie, dodnes garantovány 2 tréninky týdně) než přes léto, kdy se hlavně budeme zaměřovat na všeobecné pohybové aktivity, kondici a pohyb venku. Halu však udržíme téměř celoročně tak, aby hráčům a hráčkám zůstal kontakt s hokejkou Pro starší kategorie zařazujeme kondiční tréninky po celý rok. Celkově hráčům naroste tréninkový účet o 25 tréninků.

Další novinkou jsou florbalové semináře - workshopy. Sám vidím, že máme spoustu hráčů, kteří chtějí a hledají novinky a nové způsoby tréninku, chtějí růst a hledají motivaci. Kdo jiný by je mohl posunout než výrazné osobnosti z florbalové praxe. Nultý workshop jsme zorganizovali v polovině června, sami jsme nevěděli, jak hráči zareagují, ale kladné ohlasy nás ujistily v tom, že je o ně zájem a naše myšlenka byla správná. V nové sezóně je plánovaný 1 workshop na každé pololetí a účast je v rámci členských příspěvků.

Přátelské přípravné zápasy, žádná novinka, ale nutná součást tréninkového procesu. Už v minulých sezónách byly náhodně pořádány přípravné zápasy s okolními kluby. Toto chceme ještě více posílit. Jen vzájemná konfrontace nám ukáže, jak jsme na tom v porovnání s jinými. Především po přechodu hráčů do nového týmu, kategorie nebo před důležitým turnajem je šance zahrát si proti silnému soupeři k nezaplacení.

Určitě jste zaznamenali, že se výrazně od začátku roku zlepšilo zpravodajství na všech klubových kanálech (členská sekce, klubový web, sociální sítě). I toto je nedílnou součástí marketingu, který prezentuje naše výsledky. Do nové sezóny chystáme aktualizaci klubových dresů a prvním krokem bude přechod na zápasové černé štulpny FAT-PIPE, které jsme pro vás připravili. První pár dostanou všichni hráči zdarma a obdrží je na některém z prvních halových tréninků od svého trenéra. Bílé štulpny již budou pouze na tréninky. Na fanshopu jsou také novinky – silikonové náramky a klubové samolepky. Vše bude k zakoupení v kanceláři klubu nebo během zápasů na Čajkaréně.

Jelikož v letošním roce slavíme 20 let od založení klubu, plánujeme udělat oslavu během některého z podzimních víkendů u příležitosti domácího utkání žen nebo mužů. Pevně věřím, že se společně setkáme v co nejhojnějším počtu.

Mladší kategorie jsme letos prvně na letní soustředění umístili do Prostějova. Přesvědčila nás lepší dopravní dostupnost a dobré zázemí. Pro děti je nachystaný pestrý program jako vždy. Zda dojde do budoucna k přesunu celého letního soustředění do Prostějova, to ukáží letošní zkušenosti. Každopádně, i opakované navýšení cen v Hluku nás k těmto úvahám vede. Stále je zájmem, aby se letního soustředění účastnilo maximum hráčů a hráček. Děvčata našla svoji základnu v Jeseníku a žádné změny se nechystají.

Je toho hodně, co nás čeká. Především si přeji, abychom všichni byli zdraví a hlavně mohli normálně trénovat a hrát zápasy. První prověrkou pro chlapecké týmy bude v termínu 11.-12. září TEMPISH MORAVIAN CUP 2021, jehož 7. ročník proběhne na 5 halách v Olomouci. Věřím, že Vás naši hráči uslyší fandit!

Tomáš Hruška, šéftrenér klubu