FBC ČPP OSTRAVA : FBS Olomouc 6:1

Úvod zápasu měla pod palcem především Olomouc, která se do zápasu pustila naplno. Hanačky byly aktivnější a míčku se ani za nic nechtěly vzdát. Ve čtvrté minutě Eva Barvíková poslala míček přesně do pravého horního rohu brány a zajistila tak svému družstvu vedení. Tento gól nabudil nejen olomoucký tým, ale samozřejmě i ten domácí. Hra se tak začala přelévat z jedné strany hřiště na druhou a Ostravanky vyvíjely velký tlak na dorovnání skóre. Olomoucká obrana však fungovala podle představ a vše navíc doplňovala skvělá práce brankářky Martiny Frankové.

Druhá část začala přesilovkou Ostravy, která přinesla neskutečné nervy. Dorovnání už opravdu viselo ve vzduchu, Franková však svůj tým držela skvělými zákroky. Nakonec tak přesilovka nebyla ostravskými hráčky proměněna. Zápas začal být čím dál vyhrocenější a tvrdší. To bohužel odnesla Eva Řeháková, která po osobním souboji zůstala s bolestmi ležet na zemi a tohle utkání tak pro ni skončilo. Chvíli po opětovném rozběhnutí zápasu na zemi pro změnu leží ostravská hráčka Hudáková po střetu s Barvíkovou. V sedmé minutě této třetiny došlo k vyrovnání skóre ostravským týmem díky dobré práci před bránou.  V desáté minutě Denisa Kotzurová přesnou střelou přidala druhý gól pro Ostravu. Míček byl více na čepelích hráček FBC. V patnácté minutě krásná souhra dvou ostravských hráček přinesla zvýšení skóre. I Hanačky si vytvořily několik příležitostí, ale bohužel se jim nedařilo je proměnit.

Závěrečná část pokračovala ve stejném stylu jak doposud. Začátkem Olomouc vytvářela tlak na útočné polovině, což se zase rychle obrátilo. Ve čtvrté minutě Ostrava využila nepovedenou přihrávku hostujícího družstva a ihned ji ztrestala. Olomoucké hráčky se však pořád nevzdávaly a hru se snažily držet stále na útočné polovině. V desáté minutě přišla další přesilová hra Ostravy, kterou tentokrát domácí využily a svůj gólový náskok tak zvýšily na 5:1. Po tomto góle již byla víc na míčku Ostrava. V šestnácté minutě si i Hanačky zahrály svou první přesilovku tohoto utkání. Hráčky tuto nabídnutou šanci chtěly za každou cenu proměnit v druhý gól. I přes nepřetržité střely z olomouckých čepelí však do brány nic neproniklo. V poslední minutě utkání v rámci zmatků před olomouckou bránou padl ještě jeden gól pro Ostravu. Utkání tak skončilo 6:1 pro domácí tým a tři body zůstaly v držení FBC.

Již ve středu 3. 3. čeká olomoucké hráčky jeden z dalších náročných zápasů. Vyjedou totiž opět do Ostravy. Tentokrát se však utkají se samotných lídrem soutěže 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE.