FBS Olomouc vs. MITEL Florbalová akademie MB 3:1

V neděli 21. 2. se olomoucké ženy utkaly s Mladou Boleslaví. S tímto týmem se na hřišti Hanačky setkaly úplně poprvé. I přesto, že soupeřkám patří předposlední příčka v tabulce, nedaly domácím nic zadarmo.

Od samotného začátku zápasu protihráčky ukázaly, že budou velmi nepříjemným soupeřem. Obě družstva si dokázala vypracovat několik  šancí ke vstřelení branky. V šesté minutě přišla první přesilová hra hostujícího týmu, když kapitánka Olomouce Tereza Reimerová dostala dvouminutový trest za sekání.  V první části zápasu oba týmy disponovaly ještě dalšími přesilovkami. Ty však ani jedno družstvo nedokázalo využít.

Zahájením druhé třetiny olomoucká Čajkaréna již netrpělivě čekala, kdy a z čí hole padne první branka. Tohle napětí netrvalo dlouho. Ve třetí minutě se Eva Řeháková prezentovala velmi povedenou střelou, kterou vymetla levý horní roh brány a otevřela skóre zápasu. Zatímco v první části byl aktivnější boleslavský tým, v té druhé olomoucké hráčky vstřelená branka značně nakopla. Míček byl převážně na čepelích hráček FBS. Druhá třetina nabídla domácím hráčkám několik šancí, a to například v podobě přesilové hry, kterou však Hanačky neproměnily.

Třetí část byla v rámci zápasu gólově nejplodnější. Olomoucké hráčky do poslední třetiny nastoupily s pořádnou vervou zvýšit skóre. To se také povedlo, a to ve čtvrté minutě po povedeném výjezdu Barvíkové na střed hřiště a následné přesné střele, kterou brankářka soupeřek Klementová přes stínění ostatních hráček nedokázala zachytit. Další gól padl čtyři minuty poté, kdy Hanačky dokázaly využít chyby hostujícího týmu a ve svém vlastním oslabení Peterková sama vyrazila na Klementovou, kterou však nedokázala prostřelit. Hned v patách ji však byla Reimerová a míček pohotově dorazila do odkryté klece. Nakonec se přece jenom i Mladá Boleslav dočkala gólové akce, která byla zároveň poslední v tomto duelu. Tři body tak zůstaly v Olomouci. Po výsledku 3:1 se olomoucké hráčky stále drží na 6. příčce tabulky.

Olomoucký ženský A-tým v nejbližší době čeká zápas s FATPIPE Tigers Start98 Kunratice, a to již ve středu 24. 2. opět na domácí půdě. V neděli následně hráčky FBS vyrazí do Ostravy, utkat se s mančaftem na druhém místě tabulky FBC ČPP OSTRAVA.