Nedělní duel opravdu nezačal dobře, týmy se z úvodu třetiny oťukávaly a šance jsme viděli na obou stranách. První branku vstřelili Slezané v deváté minutě. Skóre otevřel výstavní ránou pod víko Jan Janáč. O pět minut později se prosadil střelou pod ruku gólmana jeho jmenovec Jan Fiedor. Ani následná přesilová hra nepřinesla snížení. Před koncem periody pak navíc protivník dokázal po zmatku v olomoucké obraně ještě skórovat ze standardky.

Zmar pokračoval i v začátku následující třetiny, kdy už v její třetí minutě na 4:0 zvýšil Šimon Czernek. Pak se ale něco změnilo. Kopelcova tvrdá střela skončila v síti Slezanů a kapitán touto brankou zavelel k obratu. Od třicáté minuty Olomoučtí utahovali šrouby, ovšem pokusy Graclíka, Kopelce, Vachutky nebo Tichého končily všude jinde než v brance. Nakonec to ale právě Petr Graclík zlomil brankou na 2:4.

Třetí perioda už byla z pohledu Hanáků hitparádou. Lukáš Vachutka konečně dostal míč do branky, na což po chvíli navázal také Daniel Tichý a bylo srovnáno. Vachutka byl očividně při chuti, takže vzápětí také otočil na 5:4. Třinec dokázal v padesáté minutě srovnat a hned po gólu ještě museli domácí do čtyř. Početní nevýhodu ale přestáli bez úhony a vrhli se zase do útoku. Ondřej Souček skóroval ze hry, Bohdan Kopelec ze samostatného nájezdu, Vachutka pak zkompletoval hattrick a skóre uzavřel sedmou trefou Olomouce ve třetí třetině ještě znovu Souček.

„Chytili jsme začátek a dali jsme čtyři góly. Jenže pak už nic,“ komentoval výkon svých svěřenců trenér Jiří Kajfosz. „Olomouc je na hokejkách jednoznačně nejlepším týmem v lize, gratuluji k výhře,“ konstatoval pochvalně. Ačkoliv tomu výsledek neodpovídá, jednalo se o skvělý zápas. Nemůžeme tvrdit, že bychom soupeře jasně přejeli. Je pro nás důležité, že jsme zápas za stavu 0:4 nevzdali. Takové výpadky si ale nemůžeme dovolit. Soupeři děkujeme za skvělý a férový zápas,“ sdělil po utkání Kajfoszův protějšek, trenér Tomáš Hruška. Oba trenéři také navzájem pochválili výkon soupeřova gólmana. Třinecký trenér prozradil, že brankář Adam Pavlát svou svatyni uzamkl a vychytal několik „gólovek“. Podle Hrušky zase Jan Piško dováděl olomoucký tým parádním brankářským výkonem k šílenství.

FBS Olomouc, tedy mužské „áčko“ klubu, se nyní po pěti odehraných duelech nachází na druhém místě ligové tabulky. Se čtyřmi výhrami a dvanácti body ztrácí na první Orlovou šest bodů, ovšem disponuje zápasem k dobru. Další utkání muži odehrají v neděli 24.10. právě proti tomuto soupeři.