Od úvodu sezony mělo mužstvo jediný cíl – a to vyhrát základní část 2. ligy a následně zabojovat v play off o postup do 1. ligy dorostenců. „Rozhodně, jsme chtěli postup vybojovat,“ uvádí Tomáš Skoupil a dodává: „Věděli jsme, že osa týmu - hráči ročníku 2001, si už nejvyšší dorosteneckou nebudou moct zahrát. Přesto jsme chtěli pro celý klub jako první postup vybojovat.“

Hanácký celek se připravoval pod vedením trenéra Jana Linharta 3x týdně. Před sezonou se mužstvu snažil vnuknout vlastní rukopis. „Hodně se nám věnoval na předsezónním soustředění, kde jsme u videa rozebírali každý detail,“ vzpomíná tehdejší kapitán mužstva Tomáš Skoupil. „Rozhodně se s námi snažil hrát útočný florbal, proslulé byly jeho trojúhelníky.“ Právě tyto faktory označuje i Lukáš Frydrych za rozhodující při honbě za postupem.

Družstvo projelo základní částí jako nůž máslem. Jediný zádrhel základní části nastal v 15. kole, kdy dostal „nášup“ od rivala FBC Mohelnice 0:5. Duel měl leccos naznačit do zbytku sezony, ovšem družstvo Mohelnice bylo na hru FBS připraveno a dokázalo využít každé chyby. I přes tuto prohru olomoucký tým opanoval základní část 2. ligy dorostenců. Ve 22 zápasech 20x odcházeli Hanáci s radostným pocitem, po jednom zápase se se soupeřem rozešlo smírně a ve zmíněném duelu s Mohelnicí zažili hráči jedinou porážku v sezoně.

Za vyzdvihnutí stojí 180 vstřelených branek, což je nejvíc z celé soutěže. Druhá Mohelnice vstřelila o 33 gólů méně. Bodově táhl družstvo Šimon Borik, jenž si připsal 48 kanadských bodů za 27 tref do černého a 21 přihrávek na gól. „Tvořili úderné duo s kapitánem Tomášem Skoupilem. Měli mezi sebou dokonalou florbalovou symbiózu, kde jeden bez druhého nebyl tak produktivní. Často jejich kombinace byly na hranici zesměšnění soupeře, kdy se snažili míček dovézt až do ‚‚kuchyně“, vzpomíná na sehranou dvojici Lukáš Frydrych.

Vítězstvím v lize bylo mužstvo v půli své cesty, protože tým čekalo play off s FbC KOVO Frýdek-Místek. „Plně jsme se soustředili na vyvrcholení sezony, nechtěli jsme podcenit žádný detail,“ popisuje bojovnou náladu družstva před baráží Tomáš Skoupil.

První zápas baráže se odehrál na palubovce Frýdku-Místku. Ve Frýdku hráče čekala velmi bouřlivá atmosféra, která na hráče dolehla. Výsledné remízové skóre 7:7 mohlo být lehkým zklamáním, jelikož olomoučtí hráči drželi otěže zápasu ve svých rukou a vedli v jeho průběhu už 5:2.

Na domácí utkání play off vzpomínal tehdejší lídr takto: „Domácí zápas, to byla jedna velká krásná pohádka. Čekala na nás vyprodaná Čajkárna. To si myslím, že nikdo asi nečekal a musím říct, že to bylo něco neskutečného, jak nás fanoušci hnali za postupem. Tenkrát jsme prohrávali 0:2, ale nakonec se nám to podařilo otočit na 5:4 a propukla obrovská euforie.“ Oslavy úspěchu proběhly ihned na hřišti a závěrečná děkovačka, kdy vyprodaná hala tleskala hráčům ve stoje je krásnou tečkou za celou úspěšnou sezonou florbalových dorostenců v roce 2018.