Tým starších žáků již do sezóny vstupoval s nejvyššími ambicemi. „Cílem bylo Olomouckou ligu starších žáků vyhrát a postoupit na Mistrovství České republiky,“ uvádí hlavní trenér tehdejšího družstva Lukáš Rubín.

Mužstvo se v průběhu letní přípravy připravovalo 4x týdně. Jeden z tréninků se věnoval pouze kondiční přípravě na atletickém stadionu TJ Lokomotiva. Tréninky, zaměřené na florbalové činnosti, byly na sportovní hale SŠP Roosveltova a malé tělocvičně SPŠ Strojnické. V průběhu sezóny se pak starší žáci připravovali i na Čajkárně. V průběhu roku si starší žáci, kromě tří tréninků v týdnu, zavedli nedělní dobrovolné sportovně herní tréninky.

Základní část

Starší žáci v průběhu sezóny klopýtli pouze jednou, a to ve čtvrtém kole proti Fbc Štenberk v poměru 3:5. „Prohra nám srazila hřebínek a ukázala, že máme ještě spoustu prostoru ke zlepšení,“ vzpomíná Jan Minář, kapitán tehdejšího družstva a dodává: „Štvalo nás to, ale o to víc jsme následně makali a ve výsledku nám tato porážka pomohla do budoucna.“

Základní část, družstvo TEMPISH FBS Olomouc, vyhrálo. Kdy při sehrání 13 utkání vyhrálo 12 z nich a pouze v jednom odcházelo se sklopenou hlavou. Přesto, že po skončení základní části, měl celek starších žáků stejný počet bodů jako druhý FBC ZŠ Uničov, rozhodoval lepší vzájemný zápas, jež FBS vyhrálo v poměru 5:4, i když v průběhu zápasu prohrávalo již 0:3. Skóre mužstva bylo 104:26.

Bodově nejvýraznějším hráčem družstva byl Vojtěch Blana. Tento hráč, momentálně hrající za Letku Ostrava, v základní části posbíral 50 kanadských bodů za 41 vstřelených branek a 9 asistencí. Lukáš Rubín na něj vzpomíná: „Vojta byl a stále je úžasný playmaker s neuvěřitelným citem. Oplýval jistotou na florbalce, perfektním čtením hry a vysokou úrovní herní chytrosti.“ Dále však dodává: „Přesto nám zápasy vyhrávalo zejména týmové pojetí hry. Každý hráč měl svůj přínos a často i jiné úkoly na hřišti.“

Nadstavba o vítěze

Po základní části se družstvo účastnilo nadstavby o vítěze. Zde se celek utkal opět s šesti nejlepšími protivníky z Olomoucké ligy. Během šesti kol ztratili starší žáci body za remízu 3:3 s SK K2 Sportcentrum Prostějov v posledním ligovém turnaji na domácí Čajkaréně. Toto zaváhání dostalo domácí hráče pod tlak, protože rozhodující zápas se měl odehrát s rivalem FBC ZŠ Uničov. Ovšem tento zápas zvládli hráči na výbornou a urvali vítězství 3:1. Tím si zajistili vítězství v celé lize s čtyřbodovým náskokem na zmiňovaný Uničov a právo postupu na Mistrovství České republiky.

Mistrovství České republiky starších žáků

Část starších žáků již hrála za dorostence, kteří se probojovali do baráže o 1. ligu dorostenců. Bohužel se obě akce konaly ve stejný víkend, což nenahrávalo ani jednomu olomouckému družstvu. Někteří hráči tak museli přejíždět z MČR v Ostravě na baráž do Českého Těšína.

Dorostenci v baráži narazili na FBC Český Těšín. V domácím utkání remizovali 2:2, ovšem venkovní utkání nezvládli a prohráli poměrem 1:6.

Olomoucký celek starších žáků uhrál bod za jednu remízu. I tak to ale byl pro olomoucké žáky zážitek a nesmírně cenné zkušenosti, které se ukázaly být velmi důležité pro úspěchy v následujících sezonách. Na MČR vzpomíná Lukáš Rubín: „Myslím, že jsme poznali realitu nejlepšího republikového žákovského florbalu. Zároveň jsme byli rádi za poměření sil s nejlepšími celky (1. SC Vítkovice, Sokol Pardubice, TJ MEZ Vsetín, Bulldogs Brno a PSKC Oříšky),“ uzavírá vzpomínání na úspěšnou sezónu 2013/2014.