Po základní části tehdejší 2. ligy mužů – divize IV bylo jasno. Tým FBS Olomouc v posledním zápase podlehl při přestřelce domácím Gullivers Sokol Brno I 10:14, ale přesto po zápase slavil. Umístil se totiž na konečném osmém místě tabulky, když pod sebe dokázal vtlačit Petrovice, Havířov, Prostějov i Frýdek-Místek. Z dvaadvaceti zápasů bral osm výher.

Tým Hanáků svými výkony táhl dnes již čtyřiatřicetiletý Jan Hél, který nyní hájí barvy divizního Prostějova, jenž se s Olomoucí utkává pravidelně v rámci ligy. Jak prozradil, hlavním úkolem týmu před sezónou bylo udržení se v lize. „Na cíle před sezónou si vzpomínám matně, ale jsem přesvědčen, že cílem bylo nespadnout. To se nám povedlo a osmé místo bylo nakonec velice dobrým výsledkem,“ vzpomíná Hél.

Bývalý forward FBS byl ale také trošku kritický. „Na druhou stranu si myslím, že jsme měli dobrý tým a mohlo to být ještě lepší,“ narážel Hél na to, že na Bulldogs Brno a 1. FBK Rožnov nakonec jejich tým ztrácel jen tři, respektive čtyři body.

Hél si tehdy připsal čtyřicet pět kanadských bodů. Míček poslal do branek soupeřů až třicetkrát a u dalších patnácti gólů asistoval. „Se svými body jsem byl spokojený, ale pokud máte dobré spoluhráče, tak jako jsem měl já, tak to jde samo. A navíc, tenkrát jsem byl ještě mladý a neunavitelný,“ dodal se smíchem.

Velmi překvapený byl i ze svých patnácti asistencí. „To mi asi vždycky sjela střela a byla z toho přihrávka. Pro mě to každopádně úspěch byl, ale florbal je kolektivní sport a bez spoluhráčů by to nešlo,“ dodává.

Tým si pochvaloval po všech stránkách. „Naše parta byla skvělá. Myslím si, že jsme byli silní. Měli jsme šikovné hráče, například Rolyho (Jan Roletzký). Pak dříče Wilmiho a Duboně (Martin Willmann a Tomáš Doubek). V obraně velmi zkušeného Vojtu Ličku. A samozřejmě nesmím zapomenou ani na Pašiho, Čmelise a Krnyho (Michal Vašut, Libor Čmela a Jakub Krnáč), kteří předtím hráli za Playmakers (Prostějov), jako já. S těmi si mohu zahrát i teď a doufám, že pár sezon ještě zvládneme. Byla to sranda,“ ukončil své povídání.

Před Olomoucí se v tabulce kromě zmiňovaných Bulldogs a Rožnova umístili ještě Gullivers Brno, Horní Suchá, Kopřivnice a Přerov. Divizní skupinu vyhrál mančaft MVIL Ostrava, který následně v
play-off podlehl pozdějšímu vítězi celé ligy – Spartaku Pelhřimov. Olomouc se v soutěži udržela ještě dvě sezóny, ve kterých zaznamenala 10. a 11. místo. (JPOL)