První místo v základní části složené z devíti týmů naprosto suverénně okupovala Děkanka Praha před druhým FbŠ Bohemians s rozdílem osmnácti bodů. Už s lehce menším deficitem zaostávaly Crazy Girls z Liberce na třetí příčce. Za nimi okupovala poslední postupové místo právě Olomouc.

V tomto složení se pak týmy utkaly v play-off. Olomouc s Děkankou a Bohemians proti Liberci. Ani v semifinále Děkanka Praha nezaváhala a olomoucké ženy tak ze všech tří zápasů odcházely s dvojcifernou prohrou.  O moc lépe pak ve finále nedopadly ani hráčky z FbŠ Bohemians a Děkanka dotáhla svou vítěznou jízdu až k titulu. Konečné pořadí tak kopírovalo pořadí základní části.

Tehdy trénoval olomoucký výběr Martin Fráňa. „Výsledek vznikal postupně.  Na začátku nikdo netušil, že to může dopadnout tak dobře. Troufnu si říct, že základem úspěchu byla dobrá parta,“ shrnuje výsledek dnes dvaačtyřicetiletý florbalový veterán, zkušený trenér a bývalý rozhodčí. „Klíčem k úspěchu byla vítězná série venku nad ostravskými týmy a taky domácí bojovné utkání s Libercem, který jsme porazili v prodloužení,“ říká Fráňa a zároveň dodává, že ač byl tým neméně důležitý, největšími oporami byly útočné dvojice
Rullová – Poláková a Schaffnerová – Šimoníková.

„Hráli jsme velmi často jenom na dva útoky, kádr nebyl zrovna široký. Tým táhly hráčky na křídlech, centři dělali spíš tu černou poctivou práci dozadu,“ říká Fráňa. Všechny čtyři zmíněné hráčky se dočkaly i pozvánky do reprezentace.

Podle Fráni bylo prvním důležitým momentem ve stmelení týmu spojené soustředění A a B týmu. Dalšími podstatnými faktory bylo také sloučení s Prostějovem, odkud přišla právě Michaela Rullová.

Obrázek 1: Michaela Rullová v reprezentačním dresu.
Obrázek 1: Michaela Rullová v reprezentačním dresu.

Celá sezona ale nebyla zalitá sluncem. Děkanka Praha procházela soutěží naprosto suverénně, a tak byly na místě obavy z play off. Tehdejší systém měl přiřadit Hanačkám právě pozdější šampionky. „Tým byl poměrně dlouho spolu, takže byl neskutečně sehraný. Měli taky řadu reprezentantek. V play off hráli dokonce o třídu líp než v základní části,“ hodnotí Děkanku Fráňa. „Už dopředu bylo jasné, že máme šanci vyhrát možná tak jeden zápas z celé série,“ dodává.

V Olomouci se vedení ale muselo potýkat ještě s jednou nepříjemností. „Podle mě to byl absolutní nesmysl,“ říká tehdejší trenér o pokutě od Českého florbalu ve výši 3 150 Kč. Organizace totiž varovala FBS Valoz Olomouc, že jejich domácí hala na Rooseveltově ulici nevyhovovala předepsaným podmínkám pro utkání play off. „Nechtěli jsme hrát až někde v Prostějově. Už tehdy na nás chodilo přes stovku diváků, takže jsme chtěli i za cenu pokuty hrát doma,“ vyjádřil svou nespokojenost s rozhodnutím Fráňa.

I přes mnohé komplikace tak dovedl svůj tým k zatím nejlepšímu výsledku v extralize žen. „Florbal v Olomouci byl ještě v plenkách, takže čtvrté místo byl úspěch. Dneska už má FBS na to, aby hrálo play off každý rok,“ uzavírá své povídání Martin Fráňa. (fv)