FATPIPE Tigers Start98 Kunratice vs. FBS Olomouc 1:5

Obrázek 1: Tamara Hašová v souboji s protihráčkou.
Obrázek 1: Tamara Hašová v souboji s protihráčkou. Zdroj: Start98 Kunratice

Od samotného začátku utkání hřiště patřilo Hanačkám. Bylo vidět, že oproti Kunraticím jsou na míčku klidnější a balonek si uměly bez velkých potíží udržet. Naopak Tygřice svým rychlým přechodem do útočné poloviny často míček ztrácely a nabízely tak hostujícím příležitosti k proměnění. Právě takováto chyba vedla ke vstřelení prvního gólu zápasu, kdy se Olomoučanky ocitly v situaci tři na jednu a neúprosně ztrestaly pochybení obrany domácích. Peterková s asistencí Barvíkové tak v šestnácté minutě otevřela skóre utkání. I v pokračování této třetiny Olomouc kladla velký důraz na napadání obrany pražského celku a Tigers se tak nedokázaly dostat k nějaké nadějné akci. Když už se probojovaly až k bráně, tak se o vše hravě postarala Franková.

V druhé části si svou pozici lepšího týmu na hřišti Olomouc ještě více upevnila. Hráčky své tempo hry o něco navýšily a stále velmi dobře napadaly protihráčky, pro které tak bylo obtížné vůbec nějakou akci vymyslet a rozehrát. Přesilová hra, kterou získaly po vyloučení Ryšavé domácím také nevypomohla k vyrovnání. Za to Hanačky se ve druhé třetině pořádně vyřádily. Během tří minut propálily za záda brankářky Karli hned tři střely. Druhý gól pramenil opět z nepozornosti obrany domácích, jenž si vůbec nepohlídaly Hašovou na středu hřiště. Podobný gól následně padl hned minutu poté z čepele Ryšavé, která se ocitla téměř sama před malým brankovištěm. V osmnácté minutě přispěla gólem ještě kapitánka Olomouce Reimerová, konkrétně jistou střelou ze středu hřiště po skvělé souhře s Hašovou. Ke konci této třetiny se přece jenom podařilo i domácímu týmu dát branku. Fousová s míčkem sama proběhla téměř přes celé hřiště a krásně ho zavěsila do levého horního rohu branky.

Hned na začátku poslední třetiny utkání měly Tygřice opět šanci v podobě přesilové hry. Ani teď si však domácí hráčky nedokázaly moc poradit s aktivním napadáním Hanaček a nedostaly se tak k moc nadějným nebezpečným střelám. Pražanky svou hru o něco přitvrdily, což také odnesla Peterková, která přeletěla po souboji přes mantinel a museli se o ní postarat zdravotníci. Naštěstí se posléze po ošetření do utkání ještě mohla vrátit. Zbytek zápasu se nesl pořád ve stejném duchu. Pražský celek měl dost nepřesných přihrávek, které je oddalovaly od vstřelení dalšího gólu. Olomoučanky si zato ve třinácté minutě připsaly ještě pátou branku. Stav utkání dopadl tedy úplně stejně jako při posledním zápasu s tímto týmem, 5:1 pro Olomouc.

Hanačky si tak z Prahy odvezly poslední tři body v rámci základní části soutěže a teď už se mohou plně soustředit na nadcházející boje v rámci play-off.