Domácí nezačali vůbec špatně. Už během prvních vteřin se vrhli do útoku a o první branku se postaral věkem ještě junior Jindřich Bernard. Uběhly ale pouhé čtyři minuty a Prostějov se radoval z vyrovnávacího gólu. Před Pavlátem se nejrychleji zorientoval Jan Hél a poslal puk za záda olomouckého brankáře.

Na inkasovanou branku ale bleskově reagovali domácí, když jim jednogólový náskok vrátil Ondřej Borik. Jenže o chvíli později se skóre na světelné tabuli měnilo znovu a to ve prospěch Prostějova. I tentokrát se o vyrovnávací gól postaral Jan Hél, který mířil přímo do šibenice.

Hra pak pokračovala v rychlém tempu a ani jeden z brankářů si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Před svatyní hostů to pak nadvakrát zkoušel Mikulka, letošní posila Hanáků ale neuspěla. Víc než gólů pak padalo trestů. A právě olomoucké nedisciplinovanosti těsně před koncem první třetiny znovu využil Prostějov. Jan Hél jen dvě vteřiny před první pauzou dokázal najít prostor mezi Pavlátem a brankou a zkompletoval hattrick.

I na začátku druhé třetiny doplatili domácí na příliš mnoho faulů. Vyloučení Kopelce potrestal střelou mezi nohy olomouckého brankáře Jakub Krnáč. Ve 29. minutě se ale i domácím podařilo využít početní výhodu, když na rozdil jediné branky snížil Adam Klimeš.

Na konci prostřední části se ale o slovo znovu přihlásili hosté. A i tentokrát se pod branku Prostějova podepsal aktivní Jakub Krnáč. A právě Krnáč se prosadil i na začátku třetí třetiny, když potrestal dlouhé oslabení Hanáků a navýšil náskok Prostějova na dvě branky.

Třináct minut před koncem si musel s těžkou přihrávkou poradit Macháček. To sice šikovný olomoucký útočník zvládl, mířil ale těsně vedle tyčky. Napodruhé to už ale domácí patnáctce vyšlo. Igor Mcháček využil přihrávky od Kaďorka a snížil náskok hostů na dva góly.

Jenže o chvíli později putoval na trestnou lavici další z domácích a Prostějov fauly Hanáků znovu trestal. Jan Hél se dlouho nerozpakoval a vrátil Prostějovu tříbrankový náskok. Minutu a půl před koncem utkání ještě vrátil Olomouci naději na body Adam Klimeš, na srovnání už ale čas nezbyl.

FBS Olomouc – SK K2 Prostějov 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Bernard (Klimeš), 5. Borik O. (Kaďorek), 29. Klimeš (Konečný), 52. Macháček (Kaďorek), 59. Klimeš (Kaďorek) - 5. Hél, 7. Hél, 20. Hél (Maťcha), 26. Krnáč (Konečný), 36. Krnáč (Fojt), 43. Krnáč (Konečný), 54. Hél (Smička); Střely: 25:22