Hráčky si ještě ani nestihly zpotit dresy a Řeháková už otevřela skóre, když uloupila míček na polovině hřiště a propálila vše, co jí stálo v cestě. Divácky líbivé utkání kontroloval převážně domácí tým. Hráčky z Kunratic ale hrozily častými protiútoky, vždy ale jejich snažení skončilo na skvěle chytající Frankové, která hned v úvodu dvakrát zasáhla maskou a jen o pár minut později vychytala Špačkovou z bezprostřední blízkosti.

Kromě několika nebezpečných střel byly příjemným osvěžením individuální akce Hašové a Řehákové. Ani jedna z nich ale nedosáhla kýženého úspěchu. Úvodní třetina tak nenabídla moc vyloženě gólových šancí, dokonce ani po častých chybách v obraně domácích. Mezery v obranné činnosti ale vyplňovaly Hanačky svou obětavostí a držely těsné vedení téměř až do konce první části.

Ovšem sotva halou zaznělo oznámení o poslední minutě, vyběhla Balejová z rohu hřiště a dostala míček až za záda dosud stoprocentní Frankové. Oba týmy tak odcházely do šaten za nerozhodného stavu.

Zajímavý sled událostí přišel hned ze startu druhé části. Suchánková krásnou zadovkou našla Hašovou, která svou šanci neproměnila. O pár vteřin později si ale došlápla na kunratickou Balejovou, která si to nenechala líbit a po nesportovním seknutí nabídla domácím přesilovku. Společně s hvizdem se v bolestech svíjela u mantinelu Barvíková, která si později prohlédla palubovku velmi zblízka ještě jednou.

Hanačky nenašly skulinku v dobře bránícím bloku, a dokonce nabídly soupeřkám přečíslení. Šance ale opět neprošla přes Frankovou.

Hráčky Start98 nestačily na tempo domácích, což znamenalo další dva tresty. V první početní převaze Řeháková napřáhla asi metr od mantinelu a precizním švihem zaznamenala svůj druhý gól v tomto utkání.

Krátký tlak Kunratic ke konci třetiny, kde úřadovalo především aktivní duo Balejová-Špačková, vynesl po dlouhé výhodě hostujícím hráčkám první přesilovku. Těsně před koncem druhé části si ještě na Kovaříkové smlsla brankářka Franková.

Třetí část začala přenesenou přesilovku hostujících. Po velkém tlaku nejprve Zlatníková orazítkovala brankovou konstrukci a po dobře sehrané standardní situaci musela opět pohotovým zákrokem zachraňovat hubené vedení Franková.

Hra se pak přelévala ze strany na stranu a tlak jednoho týmu střídal tlak druhého. V polovině poslední třetiny ještě nabídlo FBS hostům druhou přesilovku, ve které ale unikla Peterková a zvýšila vedení na 3:1. Po dalším tlaku soupeřek předvedly působivou kombinaci na opačné straně Řeháková se Suchánkovou. Druhá jmenovaná skórovala z otočky pod horní tyč a zvýšila na rozdíl tří branek.

I přes drtivý tlak pražského týmu zůstala branka Olomouce nedobyta a očividná frustrace na straně Kunratic rostla. V poslední minutě ještě vyzkoušely hostující hráčky hru bez brankářky, což vyústilo v gól Pešavové do odkryté brány, která tak stanovila konečné skóre 5:1.
V neděli vyrazí FBS Olomouc do Ostravy, kde se pokusí obrat o body první tým tabulky. (fv)