Jan Pazdera v minulosti vedl na nejvyšší úrovni pražské kluby Future či Vinohrady, jméno si pak udělal především v Mladé Boleslavi, kterou dovedl k českému titulu v sezoně 2017/2018. Byl také členem realizačního týmu zlatých juniorů, kteří obhájili titul na světovém šampionátu v Brně 2021. Naposledy působil v Kladně. 

Obrázek 1: Realizační tým zlatých juniorů včetně Jana Pazdery (druhý zleva).
Obrázek 1: Realizační tým zlatých juniorů včetně Jana Pazdery (druhý zleva).

„Za Honzou jsou vidět jasné výsledky. Jsem rád, že jsme se domluvili na spolupráci, ze které může těžit nejen náš klub, ale celý region,“ pochvaluje si Reimer. 

Pazderovo současné působení v Olomouci není čisté náhodné. Však to zmiňuje i Reimer: „Honza tu před mnoha lety s florbalem začínal, takže se k nám teď vlastně vrací.“

„Je to taková perlička v celém příběhu. Přestože jsem dlouhé roky působil v Čechách, s lidmi z Olomouce jsem zůstával v průběžném kontaktu, především se současným manažerem A týmu Karlem Stehlíkem. Byl to on, kdo mě před osmnácti lety přivedl k trénování a teď se situace vyvinula v to, že mohu být zase tady. Potěšilo mě, že mě oslovil. Těším se na novou zkušenost a chci klubu v závěrečných měsících této sezony maximálně pomoci,“ říká Pazdera.

Obrázek 2: Reprezentační trenér Jan Pazdera bude do konce sezóny vypomáhat v FBS Olomouc.
Obrázek 2: Reprezentační trenér Jan Pazdera bude do konce sezóny vypomáhat v FBS Olomouc.

V klubu už se během minulých dnů účastnil tréninků mužského týmu, juniorů i dorostenců. Inspirací by měl být i pro celý trenérský štáb FBS Olomouc. „Pomůže nám s rozvojem všech trenérů, kteří zároveň nastupují za náš A tým. Sám osobně se na to moc těším, protože mít v klubu k dispozici trenéra s takovými zkušenostmi je skvělý impulz,“ přidává šéftrenér klubu Tomáš Hruška. „Spolupráce sice bude krátkodobá do konce této sezony, ale věřím, že i v těch dalších zůstaneme v kontaktu a budeme moci naši práci příležitostně konzultovat.“