První duel se hrál v domácím prostředí. Do Čajkarény si našlo cestu 158 diváků, kteří sledovali atraktivní ofenzivní podívanou. Oba týmy do utkání vstoupily velice aktivně, první se prosadila Olomouc. Tereza Brančíková skvěle našla před brankou postavenou Gabrielu Vaculovou, která tak otevřela skóre. V deváté minutě Nikola Dlouhá předvedla dva dobré zákroky a na druhé straně se prosadila právě Brančíková. Spolupráce Brančíkové a Vaculové se projevila znovu o minutu a pár sekund později, kdy druhá jmenovaná zaznamenala po asistenci Brančíkové třetí branku FBS.

V prostředním dějství padl další rychlý gól, a to znovu do sítě Vítkovic. Klára Horčičková využila zaváhání soupeřky a přebrala ji balonek. Ten protáhla po levé straně až na křídlo a parádní střelou na vzdálenější tyčku navýšila již na 4:0. Následně Eva Řeháková přenesla míček přes polovinu hřiště k brance, kde ho ze vzduchu parádně sklepnula Eliška Pešavová. Ostravanky zkusily impuls v podobě střídání gólmanky, což možná na chvíli zafungovalo, protože se jim podařilo snížit. Do konce třetiny pak padly ještě dvě branky. Barbora Soušková navýšila na 6:1, ovšem Nela Sikorová se půl minutky před koncem dokázala prosadit z trestného střílení.

Poslední perioda odstartovala dvěma góly hned v úvodní minutě, kdy se nejprve prosadila Tereza Matýsková, ale už za šestatřicet sekund ve středu pole přebrala v běhu míček od soupeřky Anna Ševčíková, dostala se do samostatného úniku a ten zakončila parádně. To byla poslední úspěšná trefa domácích. Vítkovice se zmohly ještě na dva zásahy, ale skóre už nedotáhly, a tak zápas skončil výsledkem 8:5.

„Průběh jsme kontrolovali a nepřipustili větší drama. Oba týmy se letos utkaly už asi sedmkrát, v dorostenkách nebo juniorkách, takže je těžké najít něco, co by nás mohlo překvapit,“ řekl k prvnímu duelu trenér Olomouce Ondřej Čoček.

Druhý mač byl ovšem úplně jiný. Do haly v Dubině si našli cestu i fanoušci Olomouce, kteří svůj tým hlasitě podporovali. A možná i díky tomu se už ve třiapadesáté sekundě prosadila. Eva Řeháková vyslala střelu z levé strany, a přestože byla docela daleko do branky, míček doskákal až ke vzdálenější tyčce. V deváté minutě se pak hostům podařilo přidat druhou branku. Ostravanky ztratily míček před svou svatyní při rozehrávce, čehož perfektně využila Šárka Zhébalová, která neváhala a okamžitě ho poslala do pravého vinglu. Domácí ale v konci periody snížili zásluhou Venduly Maroszové.

Druhá část nabídla dokonce rychlé srovnání, když se na pravé straně uvolnila Nela Sikorová a střelou zblízka, ovšem na vzdálenější tyč nastavila skóre 2:2. Pak už to byl boj až do konce. Celá druhá část nabídla pouze jedenáct střel obou týmů dohromady. Na další branku se muselo čekat až do osmapadesáté minuty. Domácí hráčky pykaly za nadzvedávání hokejky a Olomouc toho dokázala využít. Barbora Soušková dostala přihrávku na levou stranu, kde byla úplně volná, takže měla dostatek času si střelu připravit. Následně zamířila k bližší tyči a zaznamenala postupový gól. Druhé utkání tak skončilo výsledkem 2:3.

„Byl to dramatický, vypjatý a vyrovnaný zápas se šťastným koncem. Soupeř se na nás připravil mnohem lépe, než v prvním utkání a téměř nás nenechal hrát na míčku. My jsme často zbytečně ztráceli při přechodu do útoku, což nás stálo hrozně moc sil. Ale tenhle zápas nebyl o kráse ani střeleckých hodech. Dnes to bylo o jednom gólu a nám se ho podařilo dát. Nyní nás čeká Chodov ve finále, což je pro nás splněný sen, o kterém se nám na začátku sezóny ani nezdálo,“ komentoval Čoček v emocích poslední zápas.

Finále sehrají olomoucké florbalistky s týmem FAT PIPE FLORBAL Chodov. To začíná již ve čtvrtek 14. dubna v Praze od 15:30. Další zápasy jsou na programu v pátek 15. dubna v Olomouci. Rozhodující duel případně v pondělí 18. dubna opět v Praze.