První duel se hrál o státním svátku ve středu sedmnáctého listopadu. Úvod byl vyrovnaný, brankářka Martina Schoupalová si připsala hned ze začátku několik dobrých zákroků. Skóre ale otevřeli hosté, ve 12. minutě se prosadila Kristina Hudáková střelou k tyčce. Jen o tři minuty později ji doplnila Pavlína Bačová, která upravila na 0:2. Do konce základní části ještě Ostravanky disponovaly samostatným nájezdem. Trestné střílení ale skvělým zákrokem zlikvidovala připravená Schoupalová.

Druhá perioda už nebyla z pohledu domácích tak dobrá. Ostravanky prokázaly kvalitu a už ve druhé minutě se prosadila Linda Pudišová. K ní se o dvě minuty později přidala Nela Škopková, dále pak Michaela Mlejnková z přesilovky a Natálie Hurníková. Ve třetí třetině měly k dispozici početní výhodu i domácí florbalistky, ale nevyužily ji. Naopak Ostrava v další přesilovce opět skórovala a pak ještě v poslední dvouminutovce upravila na konečných 0:8

Narazili jsme na jednoho z nejkvalitnějších soupeřů. Nejsem ale úplně nespokojený, byly tam dobré pasáže. Co mě ale trápí je to, že jsme si vytvořili dost velkých šancí, možná nejvíce tutovek ve vzájemných zápasech, ale nic jsme neproměnili. To je asi to, co nám chybí, abychom se posunuli zase trochu dále,“ hodnotil utkání trenér domácích Radek Řehák.

Další měření sil přišlo hned o dva dny později, v pátek. Zápas začal přesilovkou soupeře, kterou Mlejnková hned potrestala z ostrého úhlu. Pak byla vyloučena soupeřka, ale následně znovu Tamara Hašová a Ostrava opět skórovala. Další gól přidaly hráčky z moravskoslezského kraje jen třiadvacet sekund poté a první třetina skončila výsledkem 3:0.

Druhá třetina začala velkou šancí Hegingerové, která ale neuspěla a hned vzápětí se prosadila potřetí v duelu Pavlína Bačová. Pak už ale skórovaly i Olomoučanky. Řeháková nahodila míček před branku, kde se rychle zorientovala Alexandra Hegingerová a ta vsítila první gól Hanaček v letošních vzájemných utkáních. Nicméně Ostrava se prosadila ještě dvakrát.

Poslední třetina začala dvěma rychlými brankami domácího týmu, na které ale dokázala odpovědět Barbora Suchánková, které míček před prázdnou branku naservírovala Tereza Reimerová. Po dalších dvou brankách soupeře se ještě prosadila v poslední minutě Eva Řeháková, která upravila na konečných 10:3.

Ostravu jsme potrápily. Konečně tam padly i nějaké góly, kterých ale mohlo být víc. Je škoda těch oslabení, to nás na začátku sundalo, ale podaly jsme dobrý týmový výkon,“ sdělila po zápase Karolína Šablaturová. Trenér Řehák se s ní shodl: „Zlomové byly přesilovky, soupeř využil hned tři. Vždycky si tím pomohl do odskoku. Během zápasu se nám ještě zranily některé hráčky. Hrát ve třech dnech dva zápasy s takto těžkým soupeřem je náročné.“