FBS Olomouc vs. K1 Florbal Židenice 4:3p

V sobotu čekal olomoucké ženy tým ze Židenic. S celkem, který byl v tabulce přímo pod FBS s rozdílem jednoho bodu, měly Hanačky tu čest už v říjnu, kdy vyhrály poměrem 2:5. Ženy tak horlivě vstoupily do utkání a už od začátku bylo jasné, že Židenicím nedají nic zadarmo.

Nutno říct, že tento souboj byl značně vyrovnaný. I přesto otevřela skóre už v první minutě Tamara Hašová, která tak zaznamenala úplně první branku v olomouckém dresu. Zápas pokračoval i nadále svižným tempem a rychlými přihrávkami. Obě družstva ukázala několik pěkných akcí, při nichž však míček nedoputoval až do branky soupeřů. V první třetině si ženy připsaly ještě jeden gól, který pramenil z krásné akce, kdy Tereza Reimerová vybojovala míček a posunula jej na Kateřinu Peterkovou. Ta ale míček nedopravila až do židenické svatyně. Záda ji však hlídala Denisa Ondáková a ta krásnou dorážkou zvýšila náskok svého týmu na 2:0. Tímto výsledkem také skončila první třetina.

Druhá třetina přinesla mnoho napjatých momentů a ze strany Židenic byla cítit velká motivace připsat si první branku. I přes mnoho příležitostí dokázaly Židenice dopravit míček do branky Olomouce až v sedmé minutě druhé třetiny, kdy využily přesilovou hru. Minutu nato však Barbora Suchánková odpověděla svým gólem po náběhu do středu hřiště a zajistila opět dvoubrankové vedení. Židenice ke konci druhé třetiny zvyšovaly tlak před brankou Olomouce, což vedlo ke snížení, a oba týmy odcházely na druhou přestávku za stavu 3:2.

Třetí třetina zápas ještě více pozvedla. Bylo cítit, že oba týmy udělají vše pro to, aby body z utkání putovaly právě k nim. Tempo zápasu se ruku v ruce s bojovností hráček ještě navýšilo. Z velmi aktivní hry plynulo několik velmi těsných střel a příležitostí na obou stranách hřiště. I přesto v této třetině prošla pouze jedna střela, a to za záda olomoucké Frankové. Hosté srovnali a zápas tak musel pokračovat prodloužením.

Prodloužení mělo velmi rychlý spád. Eva Barvíková z olomouckého týmu hned v první minutě prodloužení vyslala tvrdou střelu z poloviny hřiště a propálila vše, co jí stálo v cestě. Tato rána tak znamenala bod navíc pro FBS Olomouc.

FBS Olomouc vs. Bulldogs Brno 8:4

Původně se měly Hanačky utkat s týmem z Vítkovic, kvůli prokázané nákaze koronavirem ale museli pořadatelé najít jiné řešení. V neděli tak čekal ženy zápas v Čajkaréně s Bulldogs Brno ze samotného konce tabulky. Olomoučanky byly favoritkami tohoto utkání, což také potvrdily.

Od samotného začátku utkání byly domácí hráčky o dost aktivnější a míček si držely převážně na svých čepelích. I přesto, že se brněnský tým snažil o napadání protihráček, pořád se k míčku nemohl dostat na delší dobu. Bylo tedy jenom otázkou času, kdy FBS promění jednu z několika svých příležitostí. O první gól se postarala Tereza Reimerová krásnou střelou z ostrého úhlu přímo do levé šibenice. Tento gól brněnské hráčky ale pouze nabudil. Bohužel pro ně byla v bráně Olomouce připravená Martina Franková, která si připsala několik těžkých a důležitých zákroků. Další branku Olomouce vstřelila Karolína Sigmundová v přesilovce díky povedené přihrávce Evy Řehákové. Brněnský tým proměnil šanci až v devatenácté minutě pohotovou bekhendovou střelou.

Druhá třetina začala tlakem hostujícího týmu a velmi aktivní hrou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a držení míčku bylo vyrovnané. Olomoucký tým měl ještě hodně příležitostí. V navýšení skóre jim ale vytrvale bránila gólmanka Bulldogs Markéta Marková. Stále však byl k vidění velmi důrazný florbal s několika krásnými akcemi. Brno nakonec prolomilo střeleckou smůlu a v desáté minutě srovnalo skóre. Vyrovnaný stav platil až do patnácté minuty, kdy Darina Axmannová využila volného prostoru po špatném střídání Brna a vrátila vedení Olomouci. V druhé třetině padl ještě čtvrtý olomoucký gól z dorážky Elišky Pešavové.

Třetí třetina byla gólovou lavinou tohoto utkání a v součtu padlo na obou stranách hned šest branek. Sedmnáct vteřin po hvizdu se opět prosadila Sigmundová. Během dalších tří minut z olomouckých čepelí padly další dva góly a Olomouc už se tak od soupeřek oddálila na pětigólový rozdíl. Brno nakonec přece jenom využilo ještě dvou šancí a Michaela Žáková tak nejen vylepšila skóre brněnského týmu, ale připsala si v tomto zápase i hattrick. Poslední gól Barbory Suchánkové už jen stvrdil vítězství FBS Olomouc.

Na jaké zápasy se můžete v nejbližší době těšit?

Příští víkend ženský tým nečeká žádný zápas, a tak budou moci nabírat síly. V sobotu 13. 2. se postaví proti týmu Panthers Praha a následně v neděli 14. 2. se utká s FATPIPE Tigers Start98 Kunratice.

Obě tato utkání budou pro Olomouc v této sezóně premiérová. Panthers Praha je aktuálně o jeden bod nad olomouckými hráčkami, a naopak Kunratice jsou o dva body přímo pod FBS Olomouc. Tyto zápasy jsou tak pro naše ženy velmi důležité a mohou zamíchat s pořadím v tabulce.