První branku přitom vstřelily protivnice v sedmé minutě. Skóre otevřela Petra Bílá parádním sólem přes půlku hřiště. Hanačky však zareagovaly nejlépe, jak mohly. Vyrovnání jim zabralo pouhé čtyři sekundy. Po prohraném buly kotouč od rozehrávající soupeřky vybojovala Eliška Pešavová, naservírovala ho Míši Kacelové a ta už jednoduše srovnala. Olomoučanky se do konce třetiny prosadily ještě jednou. Zuzana Hubáčková vypálil po brejku a míček se šťastně odrazil od boty hostující hráčky do protipohybu gólmanky. Byť to byl gól s velkým štěstím, byl důležitý, protože se FBS dostal do vedení, které už nepustil.

Začátek druhé periody byl opět ve znamení přesných zásahů v rychlém sledu. Kacelová podruhé v zápase skórovala, dvacet sekund po ní ale snížila protihráčka. Za dalších padesát vteřin opět navýšila Tereza Brančíková, ale dvoubrankové vedení vydrželo pouhých 35 sekund. Do konce druhá části pak padlo ještě několik branek. Kacelová připsala třetí branku ve 29. minutě, z Olomoučanek se pak ještě trefily Alexandra Hegingerová a Tamara Hašová, která svým přesným zásahem uzavřela skóre druhé třetiny. Ta skončila 7:5.

Poslední perioda už byla jen dvoubranková. Vedení 7:5 podpořily góly ještě Pešavová a Karolína Šablaturová, která pálila v poslední minutě. Ženské „áčko“ tak vítězilo celkově 9:5 a doma ještě neztratilo ani bod. „První dvě třetiny bych porovnala se zápasem v Jičíně. Daly jsme gól a hned jsme zase inkasovaly. To musíme do dalších zápasů zlepšit,“ komentovala průběh utkání nejlepší hráčka FBS Tereza Reimerová. Shodla se v podstatě s trenérem Radkem Řehákem. „Hodnotil bych to podobně, jako minule s Jičínem. Jde to, ale dře to. Z těch gólů, které jsme dnes dostali, bylo hodně laciných. Zápas jsme mohli dohrát daleko více v klidu.“

Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky.
Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky.


Podobné měli oba aktéři zápasu i hodnocení výkonu v poslední části. „Jsem ráda, že se nám podařilo splnit to, co jsme si před třetí třetinou řekly. Že už gól nedostaneme, a opravdu jsme ho nedostaly. Přidaly jsme a žádné drama jsme nedopustily, což si, doufám, odneseme do dalších zápasů,“ sdělila Reimerová. „Ve třetí třetině už výkon byl lepší, holky to odehrály zkušeněji, převládají pozitiva,“ nechal se slyšet Řehák. S desíti body je nyní v ligové tabulce Olomouc šestá, ovšem jen o skóre za Bohemians a Střešovicemi. Další zápas sehraje příští neděli, kdy vyjede do Mladé Boleslavi.