Lukáš Kaďorek ale mohl oblékat olomoucký dres už o rok dříve, florbalový život ho ale do hanácké metropole zavál až letos. „My jsme se s Karlem domlouvali už de facto loni. Nějak to ale neklaplo, protože jsem byl v Rakousku s fotbalem. Chtěl bych postoupit a Kája má takovou vizi, tak hlavně proto jsme se domluvili," prozradil.

Olomoucká posila se věnuje hned dvěma sportům. Kromě hokejky to umí i s fotbalovým míčem. Jak se ale dají dva poměrně náročné sporty skloubit? „Florbal bude mým doplňkovým sportem, fotbal má pro mě prioritu," vysvětlil. Právě kvůli fotbalovým povinnostem v minulém roce florbalový dres neoblékl. „Byl jsem v Rakousku, takže jsem vůbec nestíhal. Pak jsme se domluvili a udělali nakonec technický přestup," ujasnil třiatřicetiletý Kaďorek.

Ambiciózní útočník si ani letos neklade malé cíle a chce se naplno věnovat oběma sportům. „Jde to. Když člověk chce, tak to jde. Není to lehké, v pondělí člověk nadává, ale dá se to zvládnout," usmíval se.

Jen těžko by se dalo spočítat, kolik toho fotbalisté na trénincích a v zápasech naběhají, právě průprava z fotbalu by pro Lukáše Kaďorka mohla být určitou výhodou. „Je to pro mě dobré i naopak, protože florbal je dynamický sport, takže mi to po to pomáhá ve fotbale. Z fotbalu zase tahám fyzičku," připomněl benefity obou sportů.

Malé pochybnosti ale forvard, který donedávna oblékal dres Přerova, má, a to z roční florbalové pauzy. Bude znát? „To nevím. Rok bez hokejky určitě půjde poznat. Toho se docela bojím, protože vím, že když jsem třeba dva měsíce nehrál s hokejkou, pohyb bez ní byl pak znát," přikyvoval. A jakou posilu Hanáci vlastně do týmu získali? „Troufám si říct, že mám snad vytrvalost a přehled o hře," řekl útočník, který i nadále bude měnit florbalový dres za ten fotbalový, tentokrát ale přerovské Viktorky.

Vzhledem k omlazení kádru bude Lukáš Kaďorek patřit mezi nejstarší hráče. I díky zkušenostem se tak může stát určitým mentorem těch hráčů, kteří zkušenosti teprve sbírají. „Nevím, jestli budu zrovna osobnost, ale když jsem viděl kluky, nejen ve florbale, ale i ve fotbale, začínám si zvykat na to, že asi budu nejstarší," smál se. „Záleží, jak si spolu všichni sedneme. Jsem stará škola, takže vím, že to mladí někdy odnesli. Bude na mladých, jak to zkousnou," přiznal. Cíl má ale stejný jako jeho spoluhráči. „Doufám, že se podaří udržet na špici a vydřít postup," dodal závěrem.