Muži B

Rezerva mužů si o víkendu zahrála jen jednou. Zažila ale velkou přestřelku. Do Čajkarény přijela Orca z Krnova. Ta se poprvé prosadila jen po čtyřiadvaceti sekundách. A ve čtvrté minutě už vedla o dva góly. Lukáš Vachutka ale dokázal docela brzo snížit a napodobil ho taky Tomáš Skoupil, takže se do první pauzy šlo za vyrovnaného stavu. Druhá třetina byla z domácího pohledu opravdová katastrofa. Orca se v ní prosadila dokonce sedmkrát, a z toho dala šest gólů za sebou. Naštěstí se mužům z Hané naopak povedla poslední část zápasu, kdy sami taky nastříleli šest branek a soupeře už skórovat nenechali. Celkově tak zvítězili poměrem 11:10.

Starší žáci B

Rezerva starších žáků se pustila do dvou utkání v rámci Olomouckého přeboru. Nejprve je v Mlýnské Mohelnici prověřil Jeseník. Žáci sehráli parádní první a třetí třetinu. Zejména úvod byl skvělý, když se během třetí minuty dokázal prosadit Szymon Byrtus a taky Jakub Balner. Prostřední dvanáctiminutovku pak ovládl soupeř, ale Olomouc zvítězila 6:3.

Druhý mač měl o dost jiný průběh. FBS se dostal do vedení ve čtyřicáté sekundě. Následně Mohelnice B otočila. Pak zase čtyřmi góly v řadě otočili olomoučtí. Ti se dostali do vedení 6:4, které jim ale do konce nevydrželo a soupeř stihl dorovnat na 6:6. Tímto výsledkem duel skončil.

Elévové 2011 a 2012

Elévská „jedenáctka“ se do hry dostala po měsíci. Vstup do čtyřzápasového turnajového dnu jim nevyšel nejlíp. Přerovské Plameny dokázaly nastřílet do olomoucké klece patnáct gólů, na což hosté odpověděli jen deseti brankami. Pak následoval souboj s „dvanáctkou“. Ten vyhrál tým „11“ o tři góly 10:7. V následujících duelech pak olomoučtí zničili Lutín a Playmakery z Prostějova výsledky 14:2 a 14:6. „Dvanáctka“ porazila Lutín ještě větším rozdílem – 18:2. Stejně tak Playmakers, kteří jí podlehli 6:23. Sice následně prohrála s „jedenáctkou“, ale chuť si zpravila výhrou nad Přerovem, který porazila 19:11.

„Až na jedno zaváhání s Přerovem se hráčům podařilo pokaždé zvítězit a ukázat velké zlepšení oproti poslednímu turnaji. Hráči podali kvalitní týmový výkon opřený o zlepšení některých individuálních dovednostní, hlavně díky vyšší účasti na trénincích a také nasazení některých hráčů do zápasu mladších žáků,“ hodnotil výkony trenér Jan Kratochvil.

Dorostenky

Dorostenky měly v plánu poslední dvě utkání tohoto ligového ročníku. Vyjely tedy do Ostravy, kde sehrály duel s ČPP. Byla to poměrně jednoznačná záležitost. Nejprve se už v první minutě prosadila Valentýna Zerzánová, následně Olomoučanky v průběhu první třetiny zvýšily už na 3:0. Ve druhé periodě se soupeř dokázal prosadit, ale pouze jednou a naposled. FBS vstřelil další tři branky a povedený zápas holky zakončily trefou ve vlastním oslabení.

Podobný průběh měl zápas v Havířově. Olomoučanky vedly 2:0, pak dostaly gól, ale po něm vstřelily další tři a vyhrály 5:1. Skupinu 7 první ligy dorostenek tak jednoznačně ovládly, když za sebou nechaly oba ostravské celky, Havířov i Třinec. Celkem získaly z dvaceti zápasů neuvěřitelných 57 bodů, když zaznamenaly 19 výher a jen jednu jedinou prohru.