Naděje olomouckého florbalu dosáhly na historický úspěch, v holčičí kategorii nejvyšší dorostenecké ligy totiž vybojovaly druhé místo v republice!

Nejprve solidní jízda základní částí, kde dorostenky FBS Olomouc utrpěly jedinou porážku z dvaceti zápasů, a pak skvěle ubojované vyřazovací boje.

Ve čtvrtfinále na Hanačky čekal nepříjemný Liberec, který zvládl první vzájemný zápas těsně 4:3. Jelikož se ale hrálo na celkový rozdíl ve skóre ze dvou zápasů dohromady, měla Olomouc stále ještě šanci na postup. Stačilo jenom, aby svého soupeře ve druhém duelu porazila o dvě branky. A přesně to se také stalo! Druhé čtvrtfinále totiž dopadlo přesně 2:0 pro Olomouc a do semifinále tak putovaly právě místní florbalistky.  

Druhá fáze play-off dorostenecké ligy se již hrála pouze na jedno vítězství, což si Hanačky poctivě vzaly k srdci a proti Bulldogs Brno nezaváhaly. Výhra 3:1 pro jejich tým znamenala postup do prvního finále Mistrovství ČR dorostenek v dosavadní historii klubu. V něm ale naše florbalistky čekal těžký oříšek, neboť proti stál velice zkušený Chodov.

Zápas to byl velice vyrovnaný, v čase 23:16 ale o výhře pražského kádru rozhodla Lucie Baldreichová a na Olomouc tak zbyly stříbrné medaile. I to je to ale pro klub FBS Olomouc historický a obrovský úspěch a pyšnit se může také celý Olomoucký kraj, neboť, jak je vidno, vychovává velice talentované florbalistky.