Nástupkyně olomouckých juniorských mistryň a majitelky stříbrných medailí z Mistrovství ČR dorostenek nelení ani po bezprostředním skončení sezony a již v pondělí 23. května vyrážejí na florbalový výlet do Švédska. V něm se totiž od čtvrtku 26. května postupně ve dvou kategoriích utkají se silnými soupeři, se kterými chtějí poměřit své florbalové síly.

“Turnaj plánujeme s Jirkou Hlaviznou už delší dobu. Ve hře byly i jiné nabídky, ale po zisku juniorského titulu a dorosteneckého druhého místa jsme se rozhodli zvolit právě tento turnaj,” uvádí hlavní trenér dorosteneckého výběru Ondřej Čoček a dodává, jak bude vypadat jejich program. “Do Kalmarsundu dorazíme po dvacetihodinové cestě v úterý večer. Ubytování máme v kempu Stensjö a volnou středu věnujeme prohlídce města a ostrova Gotland.”

Na turnaj, který započne ve čtvrtek 26. května, jsou olomoucké florbalistky přihlášeny ve dvou kategoriích. Ta mladší z nich, G17, se ve skupině utká s týmy Vallentuna IBK, FBC Kalmarsund a Landvetter IBK, přičemž výsledky ujasní, s kým se dorostenky z Hanácka utkají dál. Druhou kategorii zvanou DJ18 pak ve skupině čekají Munka-Ljungby, Endre IF, Lindas Waves a český tým Bohemians Praha.

“Soupeři jsou pro nás velice atraktivní, většinou patří do špičky švédského dívčího florbalu. Těšíme se, až srovnáme naše dovednosti se světovým florbalem. Neklademe si žádné cíle, jedeme získat zkušenosti, ale doufáme, že se i tam dokážeme prosadit a potvrdit tak postavení olomouckého ženského florbalu,” uzavírá Čoček motivovaně.

Celkový program turnaje Kalmarsund Floorball cup naleznete ZDE (Kalmarsund Floorball Cup 2022 Results (cupmanager.net)).