Po vítězném duelu v daleké Mladé Boleslavi se hráčky vrátily před domácí publikum. Do Čajkarény tentokrát zavítali Panteři z Prahy. Ti měli k dispozici hned z úvodu přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Nakonec se stejně dostali do vedení, když Markéta Žbanková dokázala najít odražený míček a dorazit ho za domácí gólmanku. Paradoxně to byla jediná branka třetiny, která ani tak nebyla moc ofenzivní, na střely skončila 4:5.

Hned po nástupu do druhé periody měly Hanačky velkou možnost srovnat. Eva Řeháková ale nedokázala proměnit trestné střílení. Panthers pak začali tlačit, a to neslo své ovoce. Do konce prostřední části se trefila dvakrát Žbánková a po jednom zásahu si připsaly Barbora Zabavská a Viktorie Novotná.

Vstup do poslední části vypadal dobře, Olomoučanky se zformovaly a dokázaly skórovat, Michaela Kacelová po kombinaci uklidila míček do prázdné svatyně. Jenže do padesáté minuty soupeř dokázal vsítit ještě dvakrát. Po padesáté minutě začala další přestřelka, za FBS dva „fíky“ přidala Kacelová a jeden Tamara Hašová. Soupeř skóroval čtyřikrát a výsledné skóre tak vyznělo ve prospěch soupeře 4:11.

„Štěstí bohužel nestálo při nás. Soupeř potrestal všechny naše chyby. Často zakončoval už do prázdné branky. Každá si musíme sáhnout do svědomí,“ sdělila po mači své pocity Kacelová, která sice zaznamenala hattrick, ale šťastná zrovna nebyla. „Hodnotí se to dost těžce. Nemyslím si, že bychom byli o tolik slabší, než soupeř. Dnes jsme ale hodně pohořeli v koncovce. Buď nás vychytala výborná gólmanka, nebo jsme ve vyložených šancích netrefovali branku. Převládají rozporuplné pocity, ale paradoxně pro náš vývoj je prospěšná i občasná prohra. Zase nás to posadí na zadek a budeme se muset naladit na vítěznou vlnu,“ doplnil ji hlavní trenér Radek Řehák.