Junioři A

Juniorka se tentokrát vypravila nejprve do Havířova. Tamější Torpedo je už v první třetině zaskočilo pořádnou nakládačkou. Po čtyřiapadesáti sekundách vstřelilo první branku, do konce třetiny stihlo další tři. „Hlavami jsme první třetinu byli ještě někde na D1, což nás pak stálo body,“ sdělil k výkonu v úvodní části trenér Tomáš Hruška. Nicméně všechno začalo po dvoubrankové druhé třetině. Po pauze se totiž FBS vrátil do hry, a to díky brankám Jakuba Jurkuláka, který se prosadil dvakrát, Antonína Mikulíka, Jana Mádra a Lukáše Vachutky. Soupeř byl nakonec přece jen šťastnější a rozhodl mač v prodloužení.

Následný domácí zápas už se nepovedl vůbec. Do Olomouce se sjeli Buldoci, kteří v první části duelu nasázeli svému soupeři ještě o jednu branku více, než v předchozím mači Havířov. Domácím se pak povedlo stáhnout na 2:5, jenže pak přidal dalších pět gólů v řadě brněnský tým a dvě minuty do konce už jen kosmeticky upravil na 3:10 Tomáš Jelínek. „První třetina byla klasicky jako ze snů, to už se pak těžko stahuje,“ ironicky okomentoval výkon svého týmu Hruška. „Na tři góly se vyhrát nedá, naše umění nahrát si dnes bylo také bohužel tristní,“ dodal.

Junioři B

„Béčko“ juniorů se zase utkalo doma s Mohelnicí. Vstup Olomouckých do zápasu byl také katastrofální, během deseti minut inkasovali hned čtyřikrát. Do konce třetiny alespoň snížili. Postaral se o to Michal Tichý, který pak v druhé třetině znovu skóroval. Mezitím ale Mohelnice taktéž přidala branku. Největší přestřelka se strhla v poslední části, kdy kromě dalších dvou branek Michala Tichého Olomouc vsítila ještě dvakrát. Soupeř však dokázal přidat tři branky, a nakonec těsně zvítězil (8:7).

Druhý duel už měl lepší výsledek, i průběh. Hned ve druhé minutě skóroval Ondřej Stejskal, kterého v páté minutě napodobil Michal Tichý. Následně se dvěma rychlým góly dokázal Šternberk dotáhnout, ale Stejskal zkompletoval hattrick, díky kterému svůj tým dvakrát dostal od vedení. Ještě čtyři minuty před koncem panoval nerozhodný stav 4:4, který ale utknul svou brankou Vojtěch Waic a zajistil Olomouci výhru.

Juniorky

Dívčí juniorský tým měl v programu jen jedno utkání. Prověřil ho tým Jablonné nad Orlicí. Spíš tedy Olomoučanky prověřily jeho. První část měla ještě mírné tempo, skóre odšpuntovala dvěma zásahy Valentýna Zerzánová. Ve druhé třetině se spustil gólostroj, kdy Hanačky soupeře zasypaly dokonce šesti přesnými zásahy. Další čtyři ještě přidaly v poslední periodě. Vyhrály tak parádním výsledkem 12:0.

Dorostenky

Dorostenecká dívčí kategorie zatím hraje parádně. Ještě nenašla žádného přemožitele, minule si už podruhé v sezóně smlsla na ČPP Ostrava a nyní podruhé porazila i druhý ostravský tým – Vítkovice. Jednalo se o poměrně dramatickou přestřelku. Eliška Viktorinová skórovala jako první, ale Ostravanka Karolína Šimková zase rychle dorovnala. Pak Hanačky odskočily do dvoubrankového vedení. Poslední část byla vyrovnaná nejvíce. Třikrát se trefila Olomouc, třikrát Ostrava. Nakonec tedy hostující hráčky odvezly zpět do Olomouce výhru 7:5.

O den později je pak čekal další soupeř z moravskoslezského regionu. A to Intevo Třinec. Ten si ale proti olomouckým dívkám ani neškrtl. Díky dvěma tříbrankovým třetinám a skvělému kolektivnímu výkonu nakonec Olomouc vyhrála 7:0.

Starší žákyně

Olomoucké mladé florbalistky měly v sobotním programu dva zápasy. Nejdříve poměřily síly s týmem z Přerova. Zápas dopadl parádně, hráčky FBS si zastřílely a soupeře přemohly 11:2. Je ale pravdou, že za Přerov do celého zápasu nastoupilo pouze devět florbalistek. Duel s Horní Suchou už dopadl v neprospěch domácí Olomouce 2:4.

Elévky

Nejvíce duelů si o víkendu připsaly elévky, které se utkaly hned se čtyřmi soupeři. Respektive se dvěma soupeři ve čtyřech zápasech. Nejdříve zaznamenaly výhru 5:4 proti Vítkovicím. Následně o gól porazily také ČPP Ostravu. Poté sehrály s Vítkovicemi odvetu, která skončila remízou 5:5. V posledním duelu pak podlehly Ostravě o gól (3:4).