FBS Olomouc - FbŠ Bohemians 9:2

FBS Olomouc - ACEMA Sparta Praha RED 8:1

FBS Olomouc - BLACK ANGELS 3:4sn

Obrázek 1: Mladší žáci na turnaji v Praze skončili druzí.

Komentář trenéra: Mladší žáci sehráli v pátek 4 těžká utkání. Postupně se přes Kladno, Bohemians a Spartu probojovali až do finále, kde narazili na Black Angels. Zde už nám ale došly síly a prohráli jsme 3:4 po samostatných nájezdech. I přes to kluci vybojovali skvělé 2 místo.

Starší žáci:

FBS Olomouc - Panthers Praha 2:4

FBS Olomouc - Florbal Chomutov 9:0

FBS Olomouc - FLORBAL VSETIN 3:9

Komentář trenéra: V prvním ranním zápase jsme se postavili proti silnému pražskému soupeři, se kterým se nám podařilo odehrát vyrovnané utkání. Rozhodla naše velká střelecká impotence a neproměněné přesilovky. S Chomutovem šlo o jednoznačnou záležitost. Zápas se Vsetínem nám ukázal největší rezervy. Zejména se projevil nízký věkový průměr týmu, kdy proti se proti nám postavil fyzicky i herně vyspělejší tým.

Dorostenci:

FBS Olomouc - 1. SFK Havířov 1:5

FBS Olomouc - BLACK ANGELS 4:6

Komentář trenéra: Pro dorostence byl pátek velmi nešťastným dnem. Nejprve v osmifinále podlehli SFK Havířov 1:5, se kterým mohli jednoznačně uhrát lepší výsledek, ale naší hře chyběl pohyb. Díky prohře jsme narazili ve čtvrtfinále play-off B na Black Angels, kterým jsme podlehli 4:6. V tomto zápase se už naplno projevila únava. Bohužel, těžko se hraje náročný turnaj na 2 lajny. I přes nepříjemné páteční prohry ale dorostenci odehráli včetně úterního přáteláku 7 zápasů a s tímto vytížením můžeme být spokojeni.

Junioři:

FBS Olomouc - Tsunami Záhorská Bystrica 2:1

FBS Olomouc - Floorball Bern 1:4

Obrázek 2: Junioři končí v Praze ve čtvtrfinále.

Dorostenky:

FBS Olomouc - FAT PIPE Start98 Kunratice 3:0

FBS Olomouc - NTS FK - ZŠ Nemšová 2:0

FBS Olomouc - BLACK ANGELS 3:4

Obrázek 3: Dorostenky si odváží z Prahy bronz.

Komentář trenéra: Dorostenky dnes měly náročný program, díky zaváhání s Chodovem v základní skupině šly do play-off z méně výhodné pozice a narazily na velmi silné soupeře. V poledním osmifinále se nám podařilo porazit 3:0 Start98 Kunratice. Odpoledne nás čekal soupeř z nejtěžších - slovenská Nemšová. Slovenky předváděly moderní rychlý florbal s neskutečně rychlým přechodem do útoku, přesto jsme je porazili 2:0. Večerní semifinále s našimi přáteli z Black Angels mělo pikantní nádech, obě družstva si po celý turnaj vzájemně fandila a tak nebylo snadné postavit se právě “Blekům”. V zápase soupeř nekompromisně trestal sebemenší chyby, nám se nedařilo dostat do tempa a tak jsme brzo prohrávali 0:2. V závěru první půle jsme ubránili oslabení 5na3 i dlouhé 4minutové oslabení 5na4. Za stavu 0:3 jsme stáhli hru na 2 lajny, vytvořili si obrovský tlak a snížili na 2:3, jenže soupeř trestal každou chybičku, zvýšil na 2:4. Minutu a půl dlouhá hra bez brankáře přinesla snížení na 3:4, ale víc jsme už nestihli. 6 minut, které jsme ztratili oslabením, v závěru chybělo. Do Olomouce tak vezeme medaile za krásné třetí místo.