Začátek utkání nebyl zrovna nejlepší, domácí tygřice vyvíjely na soupeřky tlak, který už ve třetí minutce zužitkovaly ke vstřelení první branky zápasu. Po nepovedené standardce se k míčku dostala Eliška Poláková, která ho šťastně poslala pod gólmanku hostů. Olomoučanky se dostaly do tempa při přesilové hře, která ale neskončila vůbec šťastně, protože v ní inkasovaly. Kristýna Vejvodová se dostala do úniku dvě na jednu, ale akci zakončila velmi hezkou střelou sama. Přece jen ale hostující hráčky dokázaly v první třetině také vsítit. A byla to pohledná akce. Pešavová z levého křídla parádně naservírovala míček před branku pro Terezu Brančíkovou, která ho už jen jednoduše usměrnila do odkryté klece.

Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky
Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky.

Druhá perioda přinesla přesných zásahů více. Start se dostal do opětovného dvoubrankového vedení již ve dvaadvacáté minutě zásluhou Hany Chaloupkové. Netrvalo to ale ani pět minut a bylo srovnáno. Nejprve se krásnou individuální akcí prezentovala Šablaturová, která proběhla skoro celé hřiště po výhozu gólmanky. Následně ale míček krásně předala Michaele Kacelové před prázdnou branku. A po velkém zmatku na střídačce se do samostatného úniku dostala Eliška Pešavová, která bez problémů vpálila balonek za brankářčina záda. Přesto ale druhá třetina nekončila pro FBS radostí, Kunratice se dostaly do dalších dvou brankových příležitostí, které úspěšně proměnily Monika Škorpová a Eliška Mrázová. Barvíkové se navíc nepodařilo vsítit z trestného střílení, takže Hanačky do kabiny šly opět za nepříznivého stavu.

Diametrálně odlišná byla ale následná třetí část. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, ovšem také úspěšně početní nevýhody přestály. Pět minut po startu poslední třetiny snížila na 5:4 Pavla Pejzová. Protivnice se nedostávaly do šancí, jako v předchozím průběhu hry a olomoucké florbalistky začaly utahovat šrouby. To vyústilo až ve srovnání čtyři a půl minuty před koncem. Prosadila se Michaela Kacelová, která neskutečně proběhla přes dvě obránkyně až k brance Startu a dokázala utkání touto brankou poslat do prodloužení. To nemělo dlouhého trvání, protože už po třiapadesáti sekundách hráčky FBS zvedaly ruce ke stropu, když se podruhé v zápase trefila Eliška Pešavová.

„Bylo to podobné, jako minulý týden na Bohemce. Otočili jsme silou vůle. Holky to odedřely, ale přiklonilo se k nám i štěstí, protože domácí měli v prvních dvou třetinách více šancí. My jsme to ustáli, překopali lajny a pak už jsme byli vyrovnaným soupeřem. Holky mě překvapují, jsou v nich obrovské morální vlastnosti,“ komentoval výkon svých svěřenkyň trenér Radek Řehák.